"A tavasz színe" Egy művészeti óra összefoglalója az idősebb csoportban

10.02.2015 4272 606 Munaidarova Saule Kenzhebulatovna

Cél: 1. Kreatív gondolkodás kialakítása.
2. A színérzék fejlesztése.
3. Az önállóság és az építési, összehasonlítási és komponálási képesség fejlesztése az alkotómunka során.
Felszerelés: plakát. Gouache. Olló, színes papír. Zene: E. Grieg „Tavasszal”
Óraterv: 1. Org. pillanat: 2 perc.
2. Az óra témájának, céljának, célkitűzéseinek megfogalmazása: 8 perc.
3. Gyakorlati munka: 30 perc.
4. Eredmény: 3 perc.
5. D/z: 2 perc.
Az óra menete: Az óra a negyedév témáinak legsikeresebb alkotásainak áttekintésével kezdődik. Srácok, nézzétek, a tanév eleje óta az év különböző időszakaiban az „Ősz és tél” témára rajzolunk. A kifejezőeszközöknek köszönhetően a mozgást a természetben próbáltad megragadni, színben, ritmusban, kompozícióban megmutatni. Igyekeztünk minden évszak jellegzetességeit megragadni.
(Tanári beszélgetés a diákkal való párbeszéd kialakítására, érzelmi hangulat megteremtésére)
Beszélgessünk az ébredező természet szépségéről, amelyet már régóta figyelünk művészként, titkait meglátni törekvő emberként, sokszínűségére, formagazdagságára, a mindennapok színvilágának egyediségére.
A tanár a tavaszról kérdezősködve munkára készteti a gyerekeket.
Gyakorlati munka: Érdekes kreatív feladat előtt álltok - átadni a madarak sziluettjét, repülésük ritmusát, a szárnyak mozgását, a madarak csicsergését és a tavasz zaját. A tanár utasításokat ad a munkához. Az előadás után a tanár segít a munka mennyiségének elosztásában a gyermekcsoportok között. ,
1. Kiválasztják a legmerészebb művészeket (2-4), akik nagy ecsettel, seprő, széles mozdulatokkal ábrázolják az eget.
(Megjegyzendő, hogy a gyerekek első csoportjának gyorsan be kell fejeznie a munkát, mert az égbolt háttérnek ideje megszáradni, mielőtt a harmadik csoport elkezdi ezt a munkát.
2. Egy másik gyerekcsoport (az osztály nagy része) különböző méretű repülő madarak sziluettjeit vágta ki többszínű papírból (ehhez a tanár 3-4 formátumban készít papírt, több tervhez)
3. A gyerekek harmadik csoportja fák és ágak vázlatain dolgozik (lapokon a helyszínen), a legjobb vázlatok átkerülnek a panelre (4-5 ember dolgozhat egyszerre a fősíkon).
Miután a gyerekek megrajzolták az eget, megkérik őket, hogy vágják ki a madarak sziluettjeit, vagy rajzoljanak további festői felhőket, amelyeket aztán szép formákká vágnak ki, és szükség esetén rögzítik a panelhez.
Kezdettől fogva a legkisebbek sziluettjeit ragasztják a panelre, majd a középső madarakat stb.
Ehhez minden gyermek ragasztót alkalmaz a kivágott sziluettekre, és meghatározza a kép helyét.
Előzetesen a tanár ajánlásokat ad arra vonatkozóan, hogy hol lehet kifejezőbb ez vagy az a sziluett, és emlékeztet arra, hogy madárszerű ujjongás hangulatát kell megteremteni. hogy egyes sziluettek eltakarhatják egymást.
A panel végleges kialakítása az egyes ágak rajzának befejezéséből áll, rajtuk néhány madár sziluettjével, és az egyes ágak formáinak tisztázásával (megvastagodások, további hajlítások stb.)
Az óra végén, ha marad idő, a gyerekek E. Grieg „Tavaszban” című zenéjét hallgatják, és megcsodálják az elvégzett munkát.
Eredmény: A téma általánosítása. Értékelések.
D\z: Nézd meg a művészetről szóló könyvekben, albumokban, milyen eszközökkel közvetíti a művész a tavaszi hangulatot

Anyag letöltése

Az anyag teljes szövegét lásd a letölthető fájlban.
Az oldal az anyagnak csak egy töredékét tartalmazza.

Larisa Vjacseszlavovna Parfenova
„Jön a tavasz, a tavasz útja” képzőművészeti óra összefoglalója (díszlet)

Cél: ismertesse meg a gyerekekkel a korai kor jeleit tavaszi, tanítani, hogyan kell alkotni Látvány.

Feladatok: tanulj meg tavaszt rajzolni Látvány különböző művészeti anyagok használata; tanulja meg az akvarell festékek hígítását világosabb tónusok elérése érdekében, fejleszti a paletta használatának képességét; fejlessze a természet esztétikai felfogását; ápolja a természet szeretetét és tiszteletét.

Módszertani támogatás: E. Zverkov festményeinek reprodukciói "Az utolsó hó", "Északi tavaszi» , I. Grabar "Márciusi hó", A. Gerasimova "Eső után"; papír, akvarell, gouache, pohár víz, ecsetek, paletta, szalvéták; só vagy búzadara (a hóesés képéhez).

Beszélgetés a témáról.

A tanár felkéri a gyerekeket, hogy nézzék meg híres művészek festményeinek reprodukcióit

és F. Tyucsev versét olvassa fel "tavaszi vizek"

Még fehér a hó a mezőkön,

És a víz tavasszal zajonganak -

Futnak és felébresztik az álmos partot,

Futnak, ragyognak és kiabálnak...

Mindenhol kiabálnak:

"Jön a tavasz, Jön a tavasz,

Fiatalok vagyunk tavaszi hírnökök,

Ő küldött minket előre!"

Milyen hangulatot közvetít a költő versében? (Izgalom, öröm). Miért gondolod, hogy a versek kb a tavasz mindig örömteli? (Mert elvonul a hideg és a fagy, szebben süt a nap, megjelennek az első hóvirágok, madarak térnek vissza délről és éneklik vidám dalukat.)

- Tavaszi az év legjobban várt időszaka. Olyan régóta tart a tél, és most végre a gyengéd nap első sugarai ébresztik fel téli álmából a természetet. A tavaszi nap felmelegíti az első alig meleg sugarakat, a bátortalan első patakok csobognak, a hó kelletlenül olvad - tavaszi! A fő szimbólum itt-ott megjelenik az erdőszéleken tavasz - hóvirág, friss, védtelen első tavaszi virág. Finom szirmait a hó között kinyitva a természet ébredését, a közelgő érkezést jelképezi tavasziés még a közelmúlt legsúlyosabb hóviharai sem tudják majd elrontani az örömteli hangulatot.

Hóvirág

Az erdőben, ahol a nyírfák összezsúfolódtak,

Egy kék szem Hóvirágra nézett.

Először apránként

Kinyújtotta zöld lábát,

Aztán minden kis erőmmel nyújtózkodtam

És halkan kérdezte:

"Látom, hogy az idő meleg és tiszta,

Mondd meg, igaz-e, hogy ez így van tavaszi?"

P. Szolovjova

Földünk minden évszakban gyönyörű. Milyen kedves és szelíd szó... tavaszi! Van ebben a szóban valami örömteli és nyugtalan. Tavaszi mindenkinek elhozza az életörömöt, az alkotás örömét! Ez az érzés mindenkit elborít emberek: költők írnak verset, zeneszerzők zenét, művészek festményeket. Ne feledje, hogyan hívnak az orosz költők tavaszi? (Szép, rózsás, szép, fiatal stb.). Tavaszi saját színpalettával érkezik. Szerinted mik azok? (Fess kékre, világoszöldre, türkizre, sárgára.)

Testnevelés perc

Tavaszi, tavaszi! Jött tavaszi! (Kezeket oldalra.)

Melegséget hozott a szárnyaira, (Integetnek a kezükkel.)

És itt a napsütésben (Kezeket a háta mögött.)

Felemelt fejjel

Kivirágzott a kék hóvirág. (Kezeket fel.)

Csupa bolyhos, ezüst, (Pörögnek.)

A kicsi a napon áll.

Ő egy hírnök rugó megbízható,

Nem fél a hideg időjárástól. (Leguggol.)

Más virágok jönnek érte, (Sétáljon a helyén.)

Elsőszülötttől a virágok között.

Gyakorlati rész.

Korai tavasszal tiszta kék eget látunk, kiolvadt foltokat, zöld füvet, olvadt havat, kék patakokat. Srácok, azt javaslom, rajzoljátok le a tavasztokat Látvány. Gondold át, mit szeretnél rajzolni

Az elkészült munkákból kreatív kiállítás szervezése.

Publikációk a témában:

„Jön a tavasz – engedj utat a tavasznak.” Szórakozás MKDOU 2. számú „Jánosbogár” általános fejlesztő jellegű óvoda, r. o. Talovaya Entertainment a junior csoportban „Jön a tavasz – engedjen utat a tavasznak” (Spring in.

Szabadidő a középső csoportnak „Jön a tavasz, adj utat a tavasznak”„Jön a tavasz, utat adj a tavasznak” Szereplők: Bástya, Tél, Tavasz Az előszobában hóval poros fa, alatta patak. Megszólal a zene ("Gobognak.

A középső csoport integrált órájának összefoglalója „Jön a tavasz – engedj utat a tavasznak!”Óraösszefoglaló a középső csoportnak „Jön a tavasz, adj utat a tavasznak!” Felkészítő: 1. kategóriás tanár Shmakotina E. V. Az oktatás integrációja.

„Jön a tavasz – út a tavaszhoz” integrált oktatási tevékenység összefoglalója Tantárgy:. „Jön a tavasz – engedjen utat a tavasznak” Az oktatási területek integrációja: „Megismerés”, „Kommunikáció”, „Szocializáció”, „Művészi és esztétikai”.

A kognitív és beszédfejlesztést szolgáló oktatási tevékenységek összefoglalója az idősebb csoportban „Jön a tavasz, adj utat a tavasznak” A kognitív és beszédfejlesztéssel kapcsolatos közvetlen oktatási tevékenységek összefoglalása az idősebb csoportban „Jön a tavasz, adj utat a tavasznak” Cél:.

Lapbook "Jön a tavasz - engedj utat a tavasznak!" A laptop egy házi készítésű mappa, amelyben egy témában gyűjtik az anyagokat. A laptop jobban segít a gyereknek.

Muslimat Baisova
"A tavasz színe" Egy művészeti óra összefoglalója az idősebb csoportban

Órajegyzetek képzőművészetben nem hagyományos rajztechnikák alkalmazásával téma: “A tavasz színe"

Cél osztályok:

A tavaszi festmények művészi felfogásának fejlesztése, kombinációja tavaszi természet virágok amelyek hangulatot keltenek bennük, tanítsa meg őket a különböző fák ábrázolására, betartva a perspektíva törvényeit, és a kép helyét egy papírlapon.

Feladatok:

Nevelési:

1. Tanítsa meg a gyerekeket tájképek ábrázolására, ismertesse meg a gyerekekkel a perspektíva törvényeit. Tanuljon meg egy képet elhelyezni egy teljes papírlapon (közelebb - nagyobb, távolabb - kisebb);

2. Az akvarell festékek és tulajdonságaik bemutatása, a paletta használatának megtanítása.

3. Tanítsd meg a gyerekeket a természet változásainak megtalálására és rajzokon való közvetítésére.

Fejlődési:

1. A verses művek érzelmi felfogásának fejlesztése.

2. Fejlessze kreativitását a képalkotás folyamatában, munkája során különféle vizuális anyagokat és technikákat használjon.

3. Rendszerezze és megszilárdítsa a gyerekek ismereteit arról tavaszi.

Nevelési:

1. A gyermekek művészi ízlésének nevelése.

2. A természet iránti érzékeny és gondoskodó magatartás kialakítása, érzelmi reakció kiváltása.

Felszerelés:

Varázsecset, albumlap, akvarell és gouache festékek, kis szivacsok, habszivacsok, asztalonként két edény víz, különböző méretű kerek és lapos ecsetek, paletta, szippantó poharak a vízhez.

Bemutatás « Tavaszi» tavaszi tájképek festményeinek reprodukcióival.

Hangfelvételek „Természet, madarak és állatok”, „Állatok és madarak hangjai”, Művek "Hóvirág" P. Csajkovszkij, "Zizeg tavaszi» K. Sinding, « Tavaszi» – 1 rész A. Vivaldi „Az évszakok” című ciklusából.

A lecke menete:

Pedagógus: Srácok, sokféle hangot hallotok. És az egyik hang egyre hangosabb. Szerinted ez kinek a hangja? Így van, ez a Veterok, aki a világban él, mindenfelé repül és mindent tud.

Szellő: Sziasztok gyerekek! Vidám Szellő vagyok, könnyed, játékos, huncut.

Gyermekek: Szia Veterok!

Szellő: Srácok, tudjátok, szeretek mindenhova repülni, fütyülni és mindent magam mögött fordítani. Van egy varázsborítékom, szerinted mi van benne?

Pedagógus: Nyissuk ki a borítékot, és nézzük meg, mi van benne. Srácok, nézzétek, itt van 3 lepedő, és mindegyik teljesen tiszta.

Szerinted mi történt a lapokra írt szöveggel? A gyerekek különböző verziókat javasoltak, miután végiggondolták, úgy döntöttek, hogy ez egy gonosz boszorkány, nem akarja tavasz jött a srácokhoz. Cserélnünk kell a levelet. Szerinted kihez forduljunk segítségért? Természetesen a jó varázslónő, az ecset segíthet neked és nekem. Megkérdezzük tőle?

Minden gyerek elkezd ecsetet szedni, a gyerekek maguk választanak szín vízfestékeket, és kezdje el színezni a lapot. Szavak jelennek meg rajta, gyertyával írva „mi tavaszi színek? Benéz ablak: Havazik, a szél megrázza a fák csupasz ágait. Minden télnek tűnik, és nem hiszem el, hogy a tél már mögöttem van. A tavaszi még mindig közelebb kerül. Tudod, hogy március a tavasz első hónapja?

Hallgasd meg a verseket tavaszi:

Tavaszi, tavaszi! Milyen tiszta a levegő!

Milyen tiszta az ég!

Azuria él

Vakítja a szemem.

Tavaszi, tavaszi! Milyen magas

A szellő szárnyán,

Simogatja a napsugarakat,

Repülnek a felhők!

A patakok zajosak! Ragyognak a patakok!

Zúgva viszi a folyó

A diadalmas hegygerincen

A jég, amit felemelt!

A fák még csupaszok,

De a ligetben van egy pusztuló levél,

Mint korábban a lábam alatt

És zajos és illatos.

A nap alatt szárnyalt

És a fényes magasságban

A láthatatlan pacsirta énekel

Egészséges himnusz tavaszi.

Mi a baj vele? Mi a baj a lelkemmel?

A patakkal ő egy patak

És madárral, madárral!

Zúg vele,

Repülni vele az égen!

A gyerekeket szeretettel várják a mű meghallgatására "Hóvirág" P. Csajkovszkij

Szellő: Srácok, megtudtátok, milyen zenét játszottunk? (gyerekek válasza).

Kinek a léptei hallatszottak a zenében? (Lépések tavaszi)

Milyen hangulatot közvetített önhöz a zeneszerző? (vidám, vidám, ünnepélyes). Ha a művész meghallja ezt a zenét, mit gondol, mit fog rajzolni? (tavaszi cseppek, madarak érkezése, olvadó hó, kiolvadt foltok, napsütéses égbolt)

Ma különböző szerzők munkáival ismerkedünk meg kb tavaszi. Csodálatos évszak ez, amikor a természet felébred, megmosakodik, ápolja magát és szépségként jelenik meg előttünk.

A gyerekeket szeretettel várják az előadás megtekintésére « Tavaszi»

a képet nézve "Megérkeztek a Rooks"

Pedagógus: Srácok, nézd meg, hogyan ábrázolt tavaszi művész A. Savrasov.

Mit gondolsz? tavaszi Korai vagy késői ez a festmény?

Gyermekek: Korai.

Pedagógus: Honnan gondoltad, hogy korai volt? tavaszi?

Gyermekek: mert már megérkeztek a bástya, és még nem olvadt el a hó, de már nem fehér, hanem szürke.

Pedagógus: Úgy tűnik, az egész képet friss lehelet tölti meg tavaszi. Minek nevezheted ezt a képet?

Gyermekek: korán tavaszi

Pedagógus: A. Savrasov művész nevezte el festményét "Megérkeztek a Rooks".

És most srácok, azt javaslom, gondoljátok át, milyen képet rajzolnátok, és minek neveznétek? Melyik színek korán fogod venni tavaszi? Hallgassa meg, hogyan közvetíti a zene a tavaszi hangulatot, és próbálja meg kiválasztani azokat színek, melyek a tavaszi hangulatot, a természet ébredését közvetítik. Nézze meg a kiválasztott kártyákat, és mondja el nekünk "mit tavaszod színei

Most pedig arra hívlak benneteket, hogy legyetek művészek néhány percre, és rajzoljátok meg a korai tájat tavaszi. A táj pedig természetképet jelent.

Szerinted hol kezdjük a tájfestést? (Láthatár)

Mik a főbbek? színek a lap tetejére alkalmazzuk – hol lesz az égbolt? (kék, kék)

És melyek vannak a lap alján – hol a föld? (Fekete, barna, fehér).

A gyerekek teljesítik a feladatot.

Kikapcsolódás. Módszer "Föld, Levegő, Tűz és Víz".

A felnőtt arra kéri a tanulókat, hogy az ő parancsára ábrázolják az egyik állapotot - levegőt, földet, tüzet és vizet.

Levegő. A gyerekek a szokásosnál mélyebben kezdenek lélegezni. Felkelnek és csinálják

vegyen egy mély levegőt, majd fújja ki. Mindenki azt képzeli, hogy teste, mint egy nagy szivacs, mohón szívja fel az oxigént a levegőből. Minden próbálja hallani ahogy a levegő belép az orrba, érezze, hogyan tölti meg a mellkast és a vállakat, a karokat az ujjak hegyéig; hogyan áramlik a levegő a fej területén, az arcon; levegő kitölti a gyomrot, a medence területét, a csípőt, a térdeket és tovább áramlik - a bokáig, a lábfejig és az ujjbegyekig.

Föld. Most a gyerekeknek érintkezniük kell a talajjal, "földeld le magad"és magabiztosnak érezze magát. A tanár a diákokkal együtt elkezdi erősen nyomni a padlót, egy helyben állva megtaposhatja a lábát, sőt néhányszor fel is ugorhat. Dörzsölheti a lábát a padlón, és körbeforgathatja. A cél az, hogy tudatosítsd a lábaidat, amelyek a legtávolabb vannak a tudat középpontjától, és ennek a testi érzésnek köszönhetően nagyobb stabilitást és magabiztosságot érezz.

Tűz. A gyerekek aktívan mozgatják karjukat, lábukat és testüket, lángokat ábrázolva. A tanár arra hív mindenkit, hogy érezze az energiát és a meleget a testében, amikor így mozog.

Víz. A gyakorlat ezen része ellentétben áll az előzővel. A gyerekek egyszerűen elképzelik, hogy a szoba medencévé változik, és lágy, szabad mozdulatokat hajtanak végre "víz", ügyelve arra, hogy az ízületek mozogjanak - kéz, könyök, váll, csípő, térd.

Pihenés után a tanár a gyerekekkel közösen minikiállítást mutat be a munkákból, megbeszéli mindegyiket, kiemelve a legsikeresebb alkotásokat és szokatlan rajzokat. A gyerekek 3 hangulatjel közül választják ki azt, amelyik a legpontosabban tükrözi a gyermek elégedettségét munkájuk eredményével

Nagy és mosolygós - Nagyon tetszett a lecke, Örülök az eredménynek, örültem, hogy még rajzoltam:

Közepes és komoly - tetszett a lecke, Nem vagyok teljesen elégedett az eredménnyel, lehúzom, de nem most

Kicsi és szomorú - Nem tetszett a lecke, Nem vagyok elégedett az eredménnyel, nem akarok többet rajzolni.

Kiállítást kaptunk, mint az igazi művészek. Tudod, olyan szépen csináltad, mert figyelmesen meghallgattad a magyarázataimat, dolgoztál szorgalmasan, szépen és barátságosan.

Srácok, ma sokat beszélgettünk tavaszi, zenét hallgattam, híres művészek festményeit nézegették. Mondd, hogyan közvetítik a művészek és költők a tavaszi természet szépségét?

Így van, a művésznek vannak festékei, a költőnek szavai, a zeneszerzőnek pedig hangjai

Ez a miénk a lecke véget ért, és ti kis varázslók pihenhettek. Köszönöm mindenkinek a munkáját!

Viktória Iljina

Feladatok: Felkeltheti az érdeklődést egy új rajztechnika - a tájmonotópia - iránt. Tanulj meg zöldet rajzolni tavaszi, megfelelő színkombinációk használatával. Gyakorold a tükörképi benyomást a monotópia technikával.

Kiosztóanyag: fekvő papírlapok, gouache festékek, vékony és vastag ecsetek, vizes tégelyek, paletták, rongyok.

Pedagógus: srácok, itt vagyok tavaszi, beszéljünk a zöld jeleiről tavaszi. A madarak visszatérnek a melegebb éghajlatról, a hó teljesen elolvad, az éjszakai fagyok megszűnnek, virágoznak a növények, megjelennek a rovarok - mi van? (Gyerekek válaszai).

Tanuljuk meg M. versét. Plyatskovsky:

Jók a napok

Hasonló az ünnepekhez

És az égen meleg nap süt,

Vidám és kedves.

Minden folyó kiárad

Kinyílik minden bimbó,

Elment a tél a hideggel,

A hóbuckák tócsákká váltak.

A déli országokat elhagyva,

A barátságos madarak visszatértek.

Minden ágon mókusok vannak

Ülnek és tisztítják a tollaikat.

Eljött a tavasz ideje,

Itt az ideje a virágzásnak.

Ez pedig a hangulatot jelenti

Mindenkinek itt a tavasz!

Pedagógus: Srácok, mit képzeltek a vers hallgatása közben? Mik a jelei a szerző által felsorolt ​​rugók?

Azt javaslom, rajzoljon zöld fákat a tó partjára. Ehhez a tájlapot függőlegesen kell elhelyezni, és félbe kell hajtani, majd ki kell hajtani. A rajzolás sorrendje monotópia technikával ilyen: Nedvesítse meg a lap alját széles ecsettel, és árnyékolja be a kék festéket. Ez a tavunk vize. A tájat tükrözi majd. A felső részen zöld fákat és meleg országokból repülő madarakat rajzolunk. Festsen vékony ecsettel, használjon élénk színeket. A felét a megjelölt vonal mentén összehajtjuk, megnyomjuk - és nézzük a tükröződést a tó vizében. Az eredeti tájat újra meg lehet érinteni gouache festékek.

Köszönjük, jól sikerült, és most a munkánkat adjuk szárazra, mi magunk takarítjuk ki a munkahelyet, mosunk kezet.

Publikációk a témában:

Az óra összefoglalója Téma: „Tavasz” Cél: Bővíteni a gyerekek megértését a tavasz jellegzetes jeleiről. Tanuld meg magad megtalálni a jeleket.

Az óvodáskorú gyermekek hatékony szocializációjának technológiájának folytatása N. P. Grishaeva által, a „Rész vagyok” hónap helyzetének felhasználásával.

Átfogó GCD összefoglalója a középső csoport gyermekeinek „Tavasz, piros tavasz”Átfogó GCD összefoglalója a középső csoport „Tavasz, piros tavasz” gyermekei számára. Célok: - Tisztázni és általánosítani a gyermekek jellemzőkkel kapcsolatos elképzeléseit.

Óra összefoglalója "tavasz" Az összes gyerek körbe gyűlt.Én a barátod vagyok, te pedig a barátom. Fogjuk meg egymás kezét és mosolyogjunk egymásra. Pedagógus: El akarok mondani egy rejtvényt.

A program tartalma: gazdagítsa a gyerekek tudását a Nagy Napról, próbálja meg a gyerekekkel átadni ennek az ünnepnek a jelentőségét; nevelés.

Óra összefoglalója "tavasz" A program tartalma: Folytassa az általános elképzelések kialakítását a gyerekekben a tavaszról, az élő és élettelen természet változásairól. Kiterjed.

Képzőművészeti óra összefoglalója a következő témában: „Tavaszi virágok. nárciszok"

Cél: tanítsa meg csodálni a különböző színű színek szépségét, fényességét,
fejleszteni érzelmi fogékonyságot a tavaszi természet szépségére.

Feladatok:
Nevelési:
Aktiválja a művészet és a természet iránti kognitív érdeklődést.
A választott technikának megfelelő művészi problémák önálló megoldásának képességének fejlesztése.
Nevelési:
Fejleszti a tanulók memóriáját, figyelmét és látókörét.
Fejleszti a kreatív és művészi gondolkodást, a képzelőerőt és a fantáziát.
A rajz elsajátításának alapjául szolgáló perspektíva, méret- és arányátvitelhez, a vizuális észleléshez és a térbeli gondolkodáshoz kapcsolódó készségek fejlesztése.
Gazdagítsa a gyerekek szókincsét.
Nevelési:
Az oktatási anyagok esztétikai felfogásának elősegítése
Alakíts ki érzelmi érzékenységet a természet szépségére.
A természet iránti gondoskodó hozzáállás kialakítása.

Felszerelés: vázlatfüzet, ceruza, radír, gouache, akvarell, színes ceruzák, ecsetek, víz, lecke kulcsszavai (táblagép), virágösszeállítási diagram (tábla), fotó virágokról és tavaszi tájról, diagram „a virágfejek alapformái”, boríték levéllel tavasztól számítógép, projektor.
Tábla kialakítása:
Tanterv
1. Szervezeti mozzanat. 1 perc.
2. A tanulók pszichológiai hangulata. 5 perc.
Virág szerkezet.
Különféle kankalinok.
A nárcisz virág legendája.
3. Célok és célkitűzések kitűzése az óra számára. 1 perc.
4. Az óra fő szakasza (ismeretek frissítése). 5 perc.
A minták bemutatása tanár által. Emlékeztek arra, amit erről a virágról tudnak.
5. Mintaelemzés. 5 perc.
A tanár a táblánál megmutatja, hogyan kell helyesen rajzolni a nárcisz virágot, különféle kompozíciókat (virágok egy vázában vagy csak egy nárcisz)
6. Testnevelési perc. 1 perc.
7. A tanulók gyakorlati munkája. 20 perc.
8. Óra összefoglalója. Visszaverődés.
Rajzok kiállítása.

Az órák alatt:

1. Szervezeti mozzanat.
Üdvözlet, a tanulók felkészültsége az órára.
-Sziasztok gyerekek! Ülj le. Srácok, ma kreativitás óránk van. A kreativitás pedig a kedvesség, az igazság és a szépség forrása. Dőljön hátra és mosolyogjon egymásra. Kint süt a nap, énekelnek a madarak, tavasz van, élvezzük ki ezt az évszakot!
2. A tanulók pszichológiai hangulata.
Jó, hogy süt a nap? (a napot ábrázolja)
Bírság! (tapsolni)
Oké, mit fúj a szél? (a szelet ábrázolja)
Bírság! (tapsolni)
Mindenki jól van velünk? (a kezükkel köröznek mindenkit)
Bírság! (tapsolni)
Anyával jó összebújni? (ölelik meg magukat)
Bírság! (tapsolni)
Jól érzed magad az iskolában, drágám? (tárja szét a karokat oldalra)
Bírság! (tapsolni)
Jól érzed magad velem? (egymás felé fordulni)
Bírság! (tapsolni)
Táncolni jó? (pörgés)

Bírság! (tapsolni)
Jó-e balakhnai lakosnak lenni? Bírság! (remek)

Srácok, rejtélyes levelet kaptunk, elolvassuk? (A tanár kinyitja a borítékot.)

Kinyitom a bimbóimat
Zöld levelekben
felöltöztetem a fákat
meglocsolom a termést
Tele mozgással
És a nevem (tavasz!)
A levélben ez áll: „Sziasztok, kedves harmadikosok!
Igen igen! Én vagyok, tavasz! Kitaláltad?
Régóta sétálok városod utcáin, és ma megálltam nálad.
iskola - Szeretnélek felvidítani.
Gyönyörű rajzokat várok tőletek!
Viszlát! Sok szerencsét!"

3. Az óra céljainak és célkitűzéseinek meghatározása.
- Srácok, milyen tavaszi jeleket ismersz?
- Milyen tavaszi virágokat ismersz?
Találd meg a rejtvényeimet: (illusztrációkkal dolgozom)
Erdei olvadáson
Egy kis virág nőtt
Holt fába bújva
Kék (hóvirág)

Hollandiában megtalálod őket
Ott mindenhol nagy becsben tartják őket
Mint a fényes szemüveg
Fényes tulipánok vannak a parkokban

Virágherceg – költő
Fehér kalapba öltözve,
Ráadás vers a tavaszról
Olvass nekünk (nárcisztikus).
- Mit tudsz a nárcisz virágról?
-Gyerekek, tippeljétek, milyen témának szenteljük ma a leckét?
- Mi az óra célja?
4. Az ismeretek frissítése.
- Nárcisz – ma részletesen beszélünk erről a gyönyörű virágról! A nárcisz a kertészek egyik kedvenc növénye. Nem maradhat
közömbös a szépsége iránt. A nárciszról sok legenda született.
A leggyakoribb egy gyönyörű fiatalember átalakulásáról szól,
a Narcissus nevű csodálatos virágot.
„Nárcisznak megjövendölték, hogy addig fog élni, amíg meg nem látja magát. Egy napon a fiatalember úgy döntött, hogy tiszta, nyugodt forrásból iszik, akár egy tükör. A víz felé hajolva hirtelen először látta saját tükörképét. Olyan szép volt, hogy örökre magával ragadta szegény fiatalembert. Narcissus abbahagyta az evést, ivást, alvást, mert nem tudott eltávolodni a forrástól, pazarolni kezdett és hamarosan meghalt. Egy csodálatos virág jelent meg azon a fán.
- Annyi nárcisz virágzat van, amit a kertészek nem kaptak meg. Fajta
színek.
(Figyelem a virágok fotóját).
- Srácok, próbáljunk meg válaszolni arra a kérdésre, hogy milyen részekből áll egy virág? (Szárból, levelekből és virágfejből készült).
Szára: vékony és vastag, hosszú és rövid, sima és tüskés, egyenes és
ívelt.
Levelek: Nagyok és kicsik, faragott és egyszerű, laposak és különbözőbe csomagolva
formák
A virágfejek is különböznek:
csésze (tulipán)
Rügy (rózsa a bimbóban)
Tányér (napraforgó)
Esernyő (búzavirág)
labda (őszirózsa)
Csomag (virágzó rózsa)
Lánc (gyöngyvirág)
- Milyenek a levelei, a szára és a feje hősünknek, Nárcisznak?
- levelei hosszúak és keskenyek
- a szár hosszú és vékony

Srácok, már tavasz van. Azt hiszem, a tél után már annyira szeretnéd,
hogy gyorsan eljöjjön a május, a tavasz utolsó hónapja. A hónap, amikor virágok nyílnak. Ma megpróbáljuk lerajzolni ezt a gyönyörű virágot. Meg kell találnunk, hogyan kell helyesen rajzolni Nárciszt. (Csúszik)
A rajz elemzése: (minta)
Tehát először meg kell rajzolnia a virág közepét. Nárciszban előrenyúlik, ezért haranghoz hasonló figurát rajzolunk, csak az ne lefelé nézzen, hanem oldalra.
1. szakasz. A harang széles részét hullámvonallal körvonalazzuk. A virág közepe készen áll!
2. szakasz. Most kezdjük el rajzolni a szirmokat. A harang keskeny részéből kezdik kirajzolni őket. Mindegyik szirom szív alakú, de nincs bevágás a közepén. Ily módon 5-6 szirmot rajzolunk.
3. szakasz. A szirmok után rajzolja meg a növény szárát. Két párhuzamos vonalból áll, amelyek a virágból lefelé haladnak. Ne legyen túl vastag a szár, különben a kialakítás nehéznek tűnik.
4. szakasz Ezután rajzolunk egy levelet. A szár aljától felfelé indul, a közelben egy másik vonalat húzunk, és az elsőhöz csatlakozik. Világosabban körvonalazzuk a virág körvonalait, és radírral eltávolítjuk a felesleges vonalakat.
5. szakasz Most elkezdheti színezni a képet. Maga a virág sárgára van festve, a szár és a levél sötétzöldre van festve.
Elkészült a rajzunk. Amint látja, az utasításokat követve könnyen és egyszerűen megrajzolhatja ezt a csodálatos növényt.
A tanár megmutatja a táblán, hogyan kell helyesen rajzolni egy virágot. Virágot is rajzolhat vázába, ehhez meg kell határoznia, hogy hány virágot rajzol. Ezután rajzolnia kell egy asztalt, amelyen a virágváza fog állni, majd meg kell rajzolnia a virág kontúrjait, ahogy ezt a rajz elemzésekor mondtuk csak úgy, hogy nem egy virágot rajzolt, hanem több.

Az elkészült munkákkal való munka, valamint a dián bemutatott diagramra támaszkodva.
5. Testnevelési perc
Barátságban vagyok a fizikai perccel
kiegyenesítem a hátam
Felemelem a kezeimet,
És akkor leengedem őket,
És akkor ugrok
Egy kettő három.
rúgom a lábam
Egy kettő három.
Összecsapom a kezem,
taposom a lábamat
Egy kettő három.
Tisztán leülök az asztalomhoz,
Méltósággal viselkedni.

6. A tanulók gyakorlati munkája.
7. Óra összefoglalója. Visszaverődés.

Művek kiállítása.
- Mire emlékszik leginkább az órán?
- Milyen hangulatban hagyod el a leckét?
- Nagyon jól dolgoztál. Köszönöm, vége a leckének!