Un šeit ir burts C! Viņa domā, ka ir karaliene... Nodarbības par skaņu izrunas veidošanu kopsavilkums sagatavošanās logopēdiskajā grupā “Cālis Cālis” Logopēdiskā nodarbība sagatavošanas grupā skaņas ts.

Vahreņeva Nadežda Mihailovna
Amata nosaukums: skolotājs
Izglītības iestāde: MADO "Sineglazka"
Vieta: Jamalo - Ņencu autonomais apgabals
Materiāla nosaukums: Metodiskā izstrāde
Temats: Lasītprasmes stundas kopsavilkums sagatavošanas grupā "Skaņa C un burts C"
Publicēšanas datums: 19.11.2017
nodaļa: pirmsskolas izglītība

Pašvaldības autonomās pirmsskolas izglītības iestādes bērnudārzs

Nojabrskas pilsētas "Sineglazka", Jamalo-Ņencu autonomais apgabals

Pedagogs: Vakhreneva N.M.

Lasītprasmes stundas kopsavilkums sagatavošanas grupā “Skaņa un burts C”

Tēma: “Skaņa un burts “Ts”, Ts

Mērķis: nostiprināt pareizu skaņas “ts” izrunu zilbēs, vārdos, frāzēs,

sakarīga runa.

Programmas saturs:

Fonēmiskās uztveres veidošanās.

Vārda skaņu analīzes prasmju nostiprināšana, skaņas vietas noteikšana vārdā.

Pastiprinošie jēdzieni: skaņa, burts, zilbe, vārds.

Vārdu skaņu burtu analīzes prasmes nostiprināšana.

Pilnveidot zilbju lasīšanas prasmes.

Redzes un dzirdes uztveres, uzmanības, atmiņas attīstība.

Audzināšana

interese

literārais

izruna,

lingvistiskās izjūtas izglītība.

Aprīkojums:

diagrammas, burti, salikums, tabula, zīmuļi, attēli,

Nodarbības gaita:

Ievada daļa. Bērni stāv aplī, attēlojot sauli.

Pedagogs:

Pasmaidīsim viens otram

Brīnišķīgi atklājumi

Mēs to novēlam mums visiem.

Puiši, šodien mēs atkal mācīsimies lasīt un rakstīt, runāsim par skaņām un burtiem.

Vingrinājums "Saules stari"

Mēs katru dienu veicam mazus atklājumus. Katrs atklājums ir kā

Saules stars! Paskaties uz attēlu, ko tu redzi?

Bērni: saule.

Pedagogs: Uz stariem jums ir uzdevumi.

Bērni: Tās ir vēstules.

Pedagogs: Kāpēc burti ir dažādu krāsu apļos?

Bērni: patskaņi un līdzskaņi.

Skaņu artikulācija.

Pedagogs: Kas ir patskaņu un līdzskaņu skaņas?

Bērni: izrunājiet patskaņus un līdzskaņus.

Pedagogs: Kādas skaņas dzīvo zaļos apļos?

Bērni: maigas skaņas.

Pedagogs: Ko, vai zvans mums kliedz?

Ko mums čukst tālrunis?

Bērni: balss un bezbalsīgas skaņas.

Galvenā daļa. Vingrinājums "Lasi, zilbe"

KA, GO, BU, PY, VO, VA, FI, FU, ASH, AP..., (kartes)

Pedagogs: Labi darīts!

Pedagogs: - Puiši, paskatieties uz staru, ko jūs redzat?

Bērni: ola.

Pedagogs: Katrs saules stars ir jauns atklājums. Šodien es gribu jums pastāstīt

pasaka Bet vispirms uzmini mīklu.

Bija balta māja, brīnišķīga māja,

Un viņā kaut kas pieklauvēja.

Un viņš avarēja, un no turienes

Brīnums izskrēja dzīvs.

Viņš parādījās dzeltenā kažokā,

Uz redzēšanos, divi gliemežvāki.

Bērni: vista.

Pedagogs: Cālis dzīvoja vienā čaulā, viņš jutās tajā saspiests, garlaicīgi un viņš

gribēja piedzimt. Uzzīmēsim vistu, kas sēž olā, un parādīsim

kā tas iznirst no čaumalas: vispirms galva, tad labais spārns, tad

Pa kreisi. Un tagad viņš ir brīvs. Un klusi, ... (bērni pabeidz teikumus)

Cālis - cālis - cālis. "Kāda brīnišķīga pasaule!" - teica vista.

Puiši, uzaicināsim vistu uz skaņu zemi. Zeme, kurā dzīvo skaņas

3. Ievads ar jauno skaņu “Ts”

Pedagogs: Vai jums patīk mīklas?

Pedagogs: Atbilde jums pateiks, kāda skaņa, mēs iepazīsimies.

Stāv uz vienas kājas

Viņš uzmanīgi skatās ūdenī,

Nejauši baksta knābi -

Meklē mazas vardītes upē (Gārnis)

Dzīvošana grūtā grāmatā

Viltīgie brāļi.

Viņu ir desmit, bet šie brāļi

Viņi uzskaitīs visu pasaulē. (Cipari)

Pedagogs: Jūs uzminējāt, kādu skaņu mēs satiksim. Kāda skaņa ir dzirdama

atbildes vārdu sākums?

Bērni: skaņa "ts"

4. Mācīšanās izrunāt skaņu “ts”

Ko dara lūpas? (smaids)

Izrunājiet skaņu “ts” (redzami zobi)

Ko dara mēles gals (atbalstās pret augšējiem zobiem)

Viņi izlaida skaņu klusi, skaļāk, atkal klusi.

Vai, jūsuprāt, skaņa “ts” ir patskanis vai līdzskaņs, un kāpēc?

Kādas ir līdzskaņu skaņas? (ciets, mīksts)

Skaņa “ts” vienmēr ir tikai smaga. Kādu citu skaņu jūs zināt, ka tā notiek?

tikai grūti?

Nosakiet, vai skaņa “ts” ir izteikta vai bezbalsīga?

Secinājums: Skaņa “ts” ir līdzskaņa, cieta, blāvi, šņāc.

Fiziskais vingrinājums “Sienāzis”.

5. Vārda “cālis” skaņu analīze. (Izdales materiāli - diagrammas)

Viens bērns uzstājas pie dēļa, pārējie uz lapas.

Cik skaņas?

Cik līdzskaņu?

Cik patskaņu? Cik zilbes? Kāpēc tu tā domā?

Spēle "Uzmanīgas ausis"

Aplaudējiet vienreiz, kad dzirdat skaņu "ts"

M K C R C A C

Aplaudējiet divreiz, ja zilbēs dzirdat skaņu “ts”.

AS AC US SU STA TsLA AST OCT CTA

Tieši tā, atkārtojiet pēc manis:

CA CA CA – gārnis, vista, ziedputekšņi

TSE TSE TSE - peldētājs, salvija, labi darīts

Nosakiet skaņas vietu vārdā: Ziedi, gurķis, gredzens

Pabeidziet vārdu ar skaņu “ts”: Dvore - ts, prodava -ts, pilaf -ts

Pabeidziet ar zilbi CA: vod-tsa, vista, iela

Spēle "Liels - mazs" (vārdu veidošana)

Koks - koks, trauks - apakštase, spogulis - spogulis, ziepes - ziepes

6. Iepazīstinām ar vēstuli:

Šis ir burts C -

Ar naglu galā.

Spīle - skrāpējums,

Kā kaķa ķepa.

Kāda ir atšķirība starp skaņu un burtu? Skaņa “ts” tiek apzīmēta ar burtu “tse”. Salīdziniet lielu

un mazs. Kā tas izskatās? Padomājiet par vārdiem, kas sākas ar skaņu “ts”.

Burta c rakstīšana gaisā uz papīra lapas.

Spēle "Pazudušie burti"

Ko var izgatavot no burtiem? (vārds)

Izveidosim vārdu no šiem burtiem. U, A, R, C, K, I

7. Zilbju lasīšana:

8. Nodarbības kopsavilkums.

Kuru vēstuli jūs satikāt? Ko jūs uzzinājāt par skaņu “ts”?

Atspulgs:

Pedagogs: Jūs visi šodien izdarījāt visu iespējamo, labi, puiši! Jūs bijāt uzmanīgs un

aktīvs. Bija prieks ar jums strādāt.

Pielikums 1-2.

Pašvaldības autonomā pirmsskolas izglītības iestāde “Bērnudārzs “Lastočka”, Taezhny ciems”

Lasītprasmes stundas “Skaņa un burts C” kopsavilkums

sagatavoja logopēda skolotāja

Kudrina Natālija Vladimirovna

Taiga, 2014

Skaņa un burts C.

Mērķi: iepazīstināt bērnus ar skaņu T un burtu T; fonēmiskās dzirdes attīstība; iemācīt izrunāt skaņu C zilbēs, vārdos, teikumos; iemācīties noteikt skaņas vietu vārdā; pilnveidot vārda TSYP skaņu zilbju analīzes prasmes; attīstīt bērnu smalko motoriku un grafomotoriskās prasmes.

Aprīkojums: vectēvs, sieviete, vista ar cāļiem, gliemežvāki ar uzdevumiem, skaņa Ts, skaņas simbols Ts, smilšu kaste, attēli ar skaņu vārda sākumā, vidū un beigās, mākonis piestiprināts pie griestiem, burti Ts, diagrammas skaņai- zilbju analīze.

Nodarbības gaita

Laika organizēšana. Puiši, uzmini mīklu:

Viņš parādījās dzeltenā kažokā,

Ardievu divi gliemežvāki.

(cālis)

Kas ir cāļu māte?

Bērni: vista.

Vai gribi, lai es tev pastāstu kādu pasaku?

1. Logopēds stāsta bērniem pasaku:

Reiz dzīvoja vectēvs un sieviete, un viņiem bija vista. Vistas dēja nevis zelta olas, bet vienkāršas, un no tām izšķīlās mazas, dzeltenas vistas. Bet pēkšņi ielidoja ļauna burve un aizveda mazās vistas uz tālu smilšu zemi. Vectēvs raud, sieviete raud, vista raud: "Glābiet manas vistas."

Puiši, vai mēs varam palīdzēt vistiņai? Vai izglābsim viņas mazos cāļus?

Bērni: Jā.

Bet, lai nokļūtu šajā valstī, jums ir jāveic daudzi uzdevumi. Bet es domāju, ka jūs varat tikt galā ar tiem. Tātad, dodamies ceļā.

1. Un šeit ir pirmais uzdevums: pareizi izrunā skaņu Ts.

Bērni skaņu T izrunā korī, individuāli. Logopēds sniedz skaņas C aprakstu (līdzskaņa, bezbalsīga, cieta, apzīmēta ar zilu apli).

Labi darīti puiši! Jūs esat pabeidzis šo uzdevumu.

2. Zilbju ķēdes atkārtošana ar logopēdu.

Atkārto pēc manis:

TSA-TSO – TSU – TSY

ATs – OTs – UTs – YTs

3. Pabeidziet vārdus ar zilbi CA.

Un tagad es pateikšu vārdus, un jūs beidzat šo vārdu ar zilbi CA: mill (CA), vodi (CA), dziedāt (CA), dūmu (CA), smart (CA), bolni (CA).

Labi darīti zēni. Mūsu ceļojums turpinās.

4. Skaņas C izolēšana vārda sākumā, vidū, beigās, izmantojot attēlus.

Vai jūs neesat noguris ceļā?

Vai vēlaties iedzert ūdeni no akas?

Bērni: Jā.

Ak, bet nav ūdens. Kas tas ir?

Logopēds paņem attēlu no akas.

Bērni: gredzens.

Kur šajā vārdā ir skaņa C?

Bērni: vārda vidū.

Pa labi.

Logopēds uz paneļa ievieto attēlu. utt. ar pārējām bildēm. Bērni izņem attēlus, nosauc vārdu, skaņas T vietu vārdā un novieto uz paneļa.

5. Mīklu minēšana.

Turpinām ceļu (pa ceļam ir koks). Koks aizšķērso mūsu ceļu uz smilšu valsti. Mums jāuzmin mīklas, un tad varbūt koks mūs izlaidīs cauri.

Logopēde uzdod bērniem mīklas.

Dārza gulta ir gara un zaļa,

Un vannā tas ir dzeltens un sāļš.

Skrien augšā kalnā

Pa galvu pāri papēžiem no kalna.

6. Teikumu veidošana, izmantojot minēšanas attēlus.

Tagad veidosim teikumus ar minējumiem.

Bērni veido teikumus. Koks tiek noņemts. Bērnu priekšā ir smilšaina valsts.

Nu, lūk, mēs esam smilšu zemē. Sauksim cāļus: CĀLIS-CĀLIS-CĀLIS.

Kas notika? Mūsu cāļi nereaģē. Jāizpilda vēl viens uzdevums, tad noteikti tos atradīsim.

7. Vārda TSYP diagrammas sastādīšana.

Izveidosim vārda CHIP diagrammu.

Bērni veic vārda skaņu zilbju analīzi.

Skan vēja mūzika, burti krīt no mākoņa.

8. Iepazīstinām ar burtu C.

Ak, kas tas ir, puiši?

Bērni: burti.

Kas tas par vēstuli? Varbūt kāds no jums jau zina?

Bērni: Šis ir burts C.

Burtam C atbilst skaņa C. Ierakstīsim smiltīs burtu C.

Bērni smiltīs raksta burtu C un smiltīs redz vistu. Viņi atrod visas vistas smiltīs.

Tātad mēs atradām visas vistas. Aizvedīsim tos uz vistu.

Bērni ved vistas vistai.

9. Nodarbības kopsavilkums.

Bērni un vecvecāki jautā, kādus uzdevumus jūs darījāt? Vai uzdevumi bija grūti? Kādu skaņu mēs šodien satikām? Vectēvs un vecmāmiņa pateicas, un kamēr bijāt prom, vista izdēja vairāk olas, bet ne parastās, bet gan maģiskās. Viņi ir ar pārsteigumu. Palīdzi sev!

Logopēde izdala bērniem šokolādes olas un atvadās no viņiem.

Atsauces:

    Mēs runājam pareizi. Piezīmes par frontālajām klasēm sagatavošanas logo grupā/O.S. Gomziaks. – M.: Izdevniecība GNOM, 2011.

    Kuzņecova E.V. Runas attīstība un korekcija bērniem vecumā no 5 līdz 6 gadiem: nodarbību piezīmes / E.V. Kuzņecova, I.A. Tihonovs. – M.: TC Sfera, 2004. gads.

    Ņiščeva N.V. Korekcijas darba sistēma logopēdiskajā grupā bērniem ar ODD / N.V. Niščeva. – Sanktpēterburga: DETSTVO-PRESS, 2001.

Jekaterina Šerstņeva
Atklātās nodarbības par lasītprasmes mācīšanu sagatavošanas grupā “Skaņa [C] un burts C” kopsavilkums

Atklātās nodarbības kopsavilkums par bērnu lasītprasmes mācīšanu sagatavošanas grupā"Rūķi" Skaņa un burts C.

Uzdevumi:

1. Iepazīstiniet bērnus ar jaunu līdzskaņu skaņa - C; tās artikulācijas un akustiskās īpašības, izrunas metodes skaņu.

2. Turpināt darbu pie artikulācijas aparāta attīstības, izrunas metodēm skaņu;

3. Iepazīstināt burts C, praktizēt jēdzienu diferenciāciju « skaņu» Un « vēstule» .

4. turpināt darbu pie iztēles, atmiņas, loģiskās domāšanas attīstīšanas;

5. Attīstīt spēju patstāvīgi izpildīt mācību uzdevumu;

6. attīstīt uzmanību un neatlaidību.

Nodarbības gaita.

1. Ievaddaļa.

Pasmaidīsim viens otram

Un mūsu viesiem

Brīnišķīgi atklājumiem

Mēs novēlam jums visiem.

Puiši, mēs šodien atkal būsim tur iemācīties lasīt un rakstīt, parunāsim par skaņas un burti.

2. Artikulācijas vingrošana. Šodien es vēlos jums pastāstīt pasaku. Bet vispirms uzmini mīklu.

Bija balta māja, brīnišķīga māja,

Un viņā kaut kas pieklauvēja.

Un viņš avarēja, un no turienes

Brīnums izskrēja dzīvs.

Viņš parādījās dzeltenā kažokā,

Uz redzēšanos, divi gliemežvāki.

Pareizi, tā ir vista.

Cālis dzīvoja vienā čaulā, tas šķita šaurs un garlaicīgs, un viņš gribēja piedzimt. Uzzīmēsim vistu, kas sēž olā, un parādīsim, kā tā tiek ārā čaumalas: vispirms viņš izbāza galvu, tad labo spārnu, tad kreiso. Un tā viņš iznāca no savas čaulas.

Un ko, tavuprāt, teica vista?

(Cālis-čalis-cālis)

Cālis paskatījās sev apkārt un pārsteigts: "Ats - ots - uts!"

Bērni atkārto ar vienādu intonāciju un sejas izteiksmēm.

Bet tad uzpūta viegls vējiņš, un tad stiprs vējš. (Bērnu izrāde).

– vista nobijās: "Tsa-tso-tsu!"

Vējš sāka norimt un apstājās pavisam. Lai vista nesasaltu,

Sasildīsim viņu: dziļi ieelpojiet caur degunu, lēnām izelpojiet caur muti.

Vistas nomierinājās un pasmaidīja: "Qi-qi-qi." "Kāda brīnišķīga pasaule!"- teica vista. Puiši, uzaicināsim vistu pievienoties mums uz lauku skaņas. Kurš var pateikt, kāda tā ir valsts? (valsts, kurā viņi dzīvo skaņas un burti) Tieši tā, puiši, lūk, kas skaņas dzīvo šajā valstī, tagad mēģiniet uzminēt pats.

3. Pamatzināšanu atjaunošana

Vingrinājums "Saules stari".

Katru dienu bērnudārzā darām mazo atklājumiem. Katrs atvēršana Kā saules stars mums! Puiši, paskatieties uz attēlu, ko jūs redzat? Saule, un novietots uz saules stariem, ko? Pa labi, vēstules ka jūs jau zināt.

Uz jūsu galdiem ir savi saules stari, virziet savus darbus sev pretī! Redzi, uz katra stara ir rakstīts vēstules! Tagad uzdevums, mēģiniet novietot starus ap mājām. Bet vispirms atcerēsimies. Puiši, kāpēc burts atšķiras no skaņas? (mēs redzam un rakstām vēstuli, mēs dzirdam un izrunājam skaņu) Kas tur ir skaņas? (patskaņi un līdzskaņi) Nekā līdzskaņi skaņas atšķiras no patskaņiem? Tieši tā, patskaņi - skaņas mēs varam dziedāt un zīmēt, un viņi dzīvo sarkanā mājā, un līdzskaņi skaņas mēs nevaram dziedāt un zīmēt, jo vienmēr rodas kāds šķērslis un mēs dzīvojam zilā mājā.

Tagad ir pienācis laiks publicēt vēstules pa mājām. Un viņi to izliks pie tāfeles vēstules Vasilisa un Sasha. Katrā mājā ievietojam starus. Puiši, kam ir tas pats? Labi padarīts! Tagad piezvaniet Vasilisai vēstules, kuru tu ievietoji zilajā mājā, bet Saša sarkanajā? Kāpēc šie vēstules jūs ievietojāt šajā mājā, un Egors Kiseļevs, Žora, Miša kas vēstules ievietots sarkanajā, zilajā mājā, kāpēc? Saša, paskaidro, kāpēc tu tos ievietoji vēstules sarkanā mājā.... Vasilisa, kāpēc jūs to ievietojāt? burti zilā mājā?

Labi padarīts. Un mēs turpinām savu ceļojumu pa valsti skaņas.

4. Ideju veidošana par skaņu.

4.1. Mīklu minēšana. - Vai jums patīk mīklas? ES tevi gribu

uzdodiet mīklas, un jūs mēģināt tās uzminēt un mēģināt uzminēt, kuras jaunas skaņu tiksimies savā valstī.

Atrisinot mīklas, ekrānā parādās attēls — atbilde.

Tātad, pirmā mīkla:

Stāv uz vienas kājas

Viņš uzmanīgi skatās ūdenī.

Nejauši baksta knābi -

Meklē vardes upē. (Gārnis)

Dzīvošana grūtā grāmatā

Viltīgie brāļi.

No viņiem desmit, bet šie brāļi

Viņi uzskaitīs visu pasaulē. (Cipari)

Elegantas māsas

Viesi tiek sveikti visu dienu,

Viņi izturas pret jums ar medu. (Ziedi)

Bērni par viņu ļoti interesējas

Vienmēr šeit durvis ir vaļā,

Šeit uzstājas pat dzīvnieki.

(cirks)

4.2. Atlase skaņu.

Puiši, tagad sakām atbildes vārdus, izceļot pirmo skaņu.

Tagad saki man Saša? Maša? Alena?

Vai esat uzminējis, kurš no tiem? skaņa šodien tiks apspriesta klasē?

Tieši tā, šodien mēs viens otru iepazīsim skaņas"C".

Vispirms iepazīsimies skaņu"C".

4.3. Mācīšanās izrunāt skaņu.

"C"- Šis vārds skaņu, un katrs vārds ir jāizrunā skaidri un pareizi. Pastāstiet man, kas ir saistīts ar izrunu skaņu(lūpas, mēle un zobi)

Paņemiet spoguļus un sakiet skaņas ts

Ko dara lūpas? (smaids)

Mēs izrunājam t vai jūsu zobi ir redzami? (redzami zobi)

Izrunājam T...Ko dara mēles gals (balstās uz augšējiem zobiem)

4.4. Raksturīgs skaņu

Noliec spoguļus. Skaņa Vai tas ir patskaņis vai līdzskaņs? Kāpēc (C – līdzskaņa! Nedzied, un mutē parādās barjera)

Puiši, es jums saku Es jums pateikšu noslēpumu, skaņu ts - tas vienmēr ir grūti.

Tagad, lūdzu, nosakiet skaņu ts - balss vai bezbalsīgs? (kurls)

Tātad, skaņa ts - līdzskaņa, grūti, kurls.

4.5. Atlases vingrinājumi skaņas ts no runas plūsmas

Spēle "Uzmanīgas ausis"

Uzspēlējam spēle: "Kurš ir uzmanīgāks" un mēģināsim noķert skaņu"C". Esiet piesardzīgs, mums ir grūti skaņu ts vārdos. Es teikšu vārdus, un jūs aplaudēsit, ja tas ir vārdā ir skaņa:

Vārdi: Gārņa stārķis; karalis-karalis; vistas ola; teātris-cirks; rožu zieds; ķēdes rokassprādze; burti un cipari.

4.6. Fonētiskais vingrinājums ar skaņas ts: vārdu atlase ar skaņa [Ts].

Tagad izdomā vārdus, kur skaņu"C" stāv vārda sākumā.

Labi padarīts!

5. Fiziskās audzināšanas minūte.

Ir ļoti grūti tā stāvēt

Nelieciet kājas uz grīdas

Un nekrīti, nešūpojas,

Neturieties pie sava kaimiņa.

(Dzejoli bērni deklamē 2 reizes; pirmo reizi bērni stāv uz vienas kājas, otro reizi uz otras)

6. Priekšstata veidošana par burts C

6.1. Iepazīt burts C. Paskaties, jūs un es pat nepamanījām, kā mēs tuvojāmies mājai skaņu. Katrs skaņu dzīvo savā mājā šajā valstī. Kā jūs domājat, kurā mājā viņš dzīvo? skaņas ts?

Tieši tā, iekšā burts c.

Puiši, kā tas izskatās? burts c?

Skaties (rāda vēstule) :

Tā tas ir burts C-

Ar naglu galā.

Spīle - skrāpējums,

Kā kaķa ķepa.

6.2. Rakstīšana burti gaisā C.

Apskatīsim, no kādiem elementiem māja ir būvēta skaņu(no 4 rindām).

Tagad sagatavojiet rādītājpirkstus. Mēs rakstīsim C burts gaisā. Paceļu kreiso roku un ar rādītājpirkstu rakstu gaisā. vēstule. Bērni atkārto pēc manis.

Mēs zīmējam vienu līniju no augšas uz leju. Mēs atkāpjamies. Mēs velkam vēl vienu līniju paralēli tai. Pēc tam no pirmās rindas mēs novelkam līniju uz otro, apstājamies un uzrakstām slīpu līniju uz leju.

6.3. Rakstīšana burti C uz galda. Un tagad arī rakstīsim burts c uz galda.

7. Vizuālā vingrošana. Puiši, kamēr jūs rakstījāt, jūsu acis bija nogurušas.

Paskaties uz ekrānu un seko lietussargiem, bumbai... Tagad aizveriet acis atvērts un mēs turpināsim strādāt.

8. Darbs burtnīcās. Pastiprināšanas uzdevumi burti ts.

8.1. Tagad paņemiet papīra lapu, apgrieziet to un ko jūs redzat? Tieši tā, jūsu priekšā burts c. Noēnosim to. Ar kādu zīmuli mēs zīmēsim? (zils). Kāpēc? (apzīmē līdzskaņu, grūti skaņu)

8.2. Zīmēt blakus burta c objekts sākot no plkst skaņas ts. Puiši, padomājiet par to, ko jūs varat zīmēt?

9. Kopsavilkums klases. Labi darīti zēni. Mūsu ceļojums ir beidzies, un paskatieties pa logu, mums spīd saule. Un valstī skaņas uzspīdēja arī saule, un uz saules stara sāka spīdēt skaņas ts. Puiši, ar ko vēstule mēs šodien satikāmies (AR burts C)

-"Cālis, vai jums patika mūsu ceļojums uz valsti skaņas

-“Protams, man patika, un es gribu palikt dzīvot šajā mājā? Vai var?"

-"Protams tu vari. Galu galā arī jūsu vārds sākas ar šo vēstules, kas nozīmē, ka šī ir arī jūsu māja.

Un mums, puišiem, ir pienācis laiks atvadīties no valsts iedzīvotājiem skaņas un burti un atgriezties mūsu dzimtajā bērnudārzā.

Labi darīti puiši! Nodarbība ir beigusies!

Mērķi:

- ievadiet burtu “C”;

- turpināt darbu pie priekšlikuma;

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Lasītprasmes stundu piezīmes

(sagatavošanas grupā)

Tēma: “Skaņa (S). Burts (C).

Sagatavoja skolotāja:

Fatkulbjanova A.V.

Tēma: Skaņa (ts). Burts (c).

Mērķi:

Stiprināt skaņu izrunas prasmi (ts);

Spēja dzirdēt vārdos, izolēt un nosaukt skaņas;

Vingrinājums skaņas vietas noteikšanā vārdā, vārdu skaņu analīzē, uzsvērta patskaņa noteikšanā;

Ievadiet burtu “C”;

Turpināt darbu pie priekšlikuma;.

Stiprināt bērnos prasmi veidot lietvārdus ar deminutīvu nozīmi, izmantojot sufiksus –ets-, its-, -ts-.

Izkopt pozitīvu motivāciju darbībai.


Aprīkojums: burts C lielformātā, kartītes ar zilbēm (u, li, tsa, li, tso, ku, ri, tsa, si, ni, tsa, pa, lets), kartiņas katram bērnam ar vārdiem, kuros trūkst burta C (zay_y , ov_a, geese_a, _irk, ptene_), priekšmeta bildes katram bērnam ar skaņu T, izgrieztas ābeces, pildspalvas.


Nodarbības gaita.

Laika organizēšana
Tas, kurš mīļi nosauks objektu tā, lai vārdā parādās skaņa T, apsēdīsies.
Ziepes-ziepes, eļļa-eļļa, logs-logs, kleita-kleita, koks-koks, purvs-purvs, spogulis-spogulis, bizness-bizness, body-little body, trauku apakštase.


Ievads tēmā.

Šodien atcerēsimies skaņu Ts un strādāsim ar burtu Ts.
Atcerieties, kā sauc skaņu C.
Paskaties uz burtu C.

Vārdu sastādīšana no zilbēm.
-Kad es šodien devos uz bērnudārzu, Dunno gāja man pretī. Viņš bija ļoti satraukts. Skolā viņam prasīja uzrakstīt vārdu, bet viņš aizmirsa kuru, atceras tikai to, ka šajā vārdā ir zilbe CA. Padomāsim, kādu vārdu Dunno varēja uzdot. (Bērni izdomā vārdus).


Spēlēsim spēli: "Vārdi sabruka."
-Vārdi izmētājās zilbēs un viss sajaucās. Savāc vārdu un izlasi. (Skolotājs defektologs uz tāfeles uzraksta viena vārda zilbes, bērns iziet un savāc vārdu, bērni lasa.)

Uz jūsu galdiem ir kartītes ar vārdiem, taču tajās trūkst burta C. Uzrakstiet burtus un izlasiet iegūto vārdu.


Pirkstu spēle "Cāļi".


Pieci cāļi (īkšķis un rādītājpirksts - knābis, pārējie
piespiests pie plaukstas)
Pieci kunkuļi (savelciet visus pirkstus dūrē)
Viņi stāv blakus mucai pagalmā (izmantojiet pirkstus, lai attēlotu mucu)
Es gribēju ar viņiem piedzerties (Atver knābja pirkstus)
No plaisām plūst ūdens. (apgrieziet pirkstus, nolaižot rokas no augšas uz leju)
Šeit ir vistas, kas dzer no peļķes (Parādiet, kā vistas dzer)
Un visiem ir aukstas ķepas (pirksti trīc)
Šeit tiek uzvilkti nagi (piespiediet līkos pirkstus pie plaukstas)
Skrējām sasildīties līdz kvočkai. ("Palaidiet" ar pirkstiem pa galdu)


Priekšlikumu veidošana, pamatojoties uz atsevišķiem attēliem.


-Puiši, paskatieties uz savu bildi, pēc šīs bildes izdomājiet teikumu un saskaitiet, cik vārdu ir jūsu teikumā.(Bērni izrunā savu teikumu un nosauc vārdu skaitu tajā).


- Puiši, kāds tagad ir gada laiks? Kas parādās pavasarī? (Ziedi)

- Klausieties teikumu: "Ziedi zied." Cik vārdu ir šajā teikumā? Tagad mēs izkārtosim šo teikumu no sadalītā alfabēta burtiem. Bet vispirms atkārtosim priekšlikuma noteikumus. (Kopā ar skolotāju defektologs atkārto teikumu rakstīšanas noteikumus un izliek to no burtiem).
Rezultāts: Labi darīts, šodien visi strādāja labi


Rjabova Ļubova Jurievna

Audzinātāja

MADO GCRR d/s Nr. 4 “Yolochka”

R.p. Golyshmanovo

Mērķis:- iepazīstināt bērnus ar nedzirdīgo līdzskaņu skaņu [C] un burtu C; turpināt mācīt bērniem noteikt skaņas atrašanās vietu trīs pozīcijās; iemācīties formulēt vārdu diagrammu.

Attīstības vide: sagriezts alfabēts lielā un mazā formātā, sižeta attēli, zilbju tabula, rotaļlieta vai plakans vistas attēls; priekšmeta bildes, kurās attēlotas aitas, kāpuri, zīles, strazdi, lapsas, caunas, lāči, vilki, gārņi, motocikli, puķes un aka.

Org. brīdis:

Šodien, puiši, mēs atkal dosimies pēc jaunām zināšanām uz ABC valstību. Bet vispirms uzmini mīklu: "Viņš parādījās dzeltenā kažokā, ardievu, divi gliemežvāki." Kas tas ir? (Cālis).

Kā sauc vistas? (Cālis-čalis-cālis)

(Uzzīmējiet vistu, kas sēž olā. Parādiet, kā tā izkļūst no čaumalas: vispirms izvelciet galvu, tad labo spārnu, tad kreiso.)

Skaņu analīzi sniedz skolotājs.

Jūs droši vien jau uzminējāt, par kādu skaņu un burtu mēs runāsim (mēs klausīsimies un izrunāsim skaņu [Ts]).

Skaņa [C] vienmēr tiek izrunāta stingri. Obstrukciju veido mēles sienas priekšējā daļa. Skaņa [Ts] ir sarežģīta, tā sastāv no skaņām T un S, kuras viena pēc otras tiek izrunātas ātri. Ja pieliek roku ar plaukstas aizmuguri pie mutes, tad, izrunājot skaņu [Ts], ir jūtams viens gaisa plūsmas sitiens, nevis divi, kā ar TES vai TŪKSTOŠI.

3. Definīcija pēc auss vārda ar skaņu [C] četrrindē:

Tagad klausieties četrrindu un nosauciet vārdus ar skaņu [C]:

Vistas apbrīnoja cāļus:

Ja tā nav vista, tā ir gudra!

Labi darīts, pārdrošā,

Ļoti vērtīgs cālis! (cāļi, vista, cālīte, gudra meitene, labi darīts, pārdroši, vērtīgs cālis)

Izrunāsim skaņu [Ts] zilbēs: Čiks paskatījās apkārt un bija pārsteigts: “Ats-ots-uts, its-ots-ats!”

Es ieraudzīju aitu un nobijos: "Tsa-tso-tsu!" (izteikt bailes ar sejas izteiksmēm)

Cālis viņu mierināja: "Tsa-tsa-tsa." (saki zemākā balsī)

  1. Starp cilvēkiem, puiši, ir tāds sakāmvārds par vistām. Neskaitiet savus cāļus, pirms tie nav izšķīlušies .

Kā jūs domājat, ko tas nozīmē? (teica, kad priekšlaicīgi spriež par kaut kā rezultātiem). Parunāsim vēlreiz un atcerēsimies.

5. Fiziskā minūte “Gārnis”

Ir ļoti grūti stāvēt šādi:

Nelieciet kājas uz grīdas,

Un nekrīti, nešūpojas,

Neturieties pie sava kaimiņa.

Puiši, nosakiet skaņas [Ts] atrašanās vietu trīs pozīcijās:

- vārda sākumā : gārnis, puķe, mērķis.

- V vidū : poga, vista, gredzens.

- beigās : zaķis, dziedātājs, vācietis.

(Sniedziet savus piemērus: gurķis, strazds, salvija, labi pagatavots utt.)


6. Skaņas īpašības. (līdzskaņi, bez balss, grūti)

7. Puiši, kā izskatās burts C?

Šeit ir burts C:

Ar nagiem galā.

Skrāpējošs nags

Kā kaķa ķepa.

8. Burta vieta alfabētā: - Puiši, nosauciet burta C kaimiņus. (X, CH)

9. Zilbju tabulas un vārdu lasīšana.


Uzdevums: no zilbēm, kas izliktas uz grīdas, jāizlasa vārdi un jāizlasa.

PA RY PĀRI

TSA RI BET

CENAS KARALIENE

CENAS

BRUŅIŅI

DĀSNI

10. Rezultāts: - Ar kādu skaņu jūs iepazināties? Sniedziet aprakstu.

Ar kādu vēstuli? Kā viņa izskatās?

Prezentācijas "C burts" seanss

Izmantotās literatūras saraksts:

1. Bondarenko T.M. 2006 “Kompleksās nodarbības bērnudārza sagatavošanas grupā”.

“Apliecība par publikāciju plašsaziņas līdzekļos” A sērija Nr.0002166 ierakstītas pakas nosūtīšanas datums 2013.gada 6.septembris. Kvīts Nr.(pasta ID) 62502663120182

2. Požiļenko E.A. 1999 “Maģiskā skaņu un vārdu pasaule” Rokasgrāmata logopēdiem

Aicinām Tjumeņas apgabala, Jamalas-Ņencu autonomā apgabala un Hantimansi autonomā apgabala Jugras pirmsskolas skolotājus publicēt savu mācību materiālu:
- Pedagoģiskā pieredze, oriģinālprogrammas, mācību līdzekļi, prezentācijas nodarbībām, elektroniskās spēles;
- Personīgi izstrādātas piezīmes un scenāriji izglītības aktivitātēm, projektiem, meistarklasēm (ieskaitot video), darba formas ar ģimenēm un skolotājiem.

Kāpēc ir izdevīgi publicēties pie mums?