"Pavasara krāsa" Mākslas nodarbības kopsavilkums vecākajā grupā

10.02.2015 4272 606 Munaidarova Saule Kenžebulatovna

Mērķis: 1. Radošās domāšanas veidošana.
2. Krāsu izjūtas attīstība.
3. Attīstīt neatkarību un spēju veidot, salīdzināt un komponēt radošā darba procesā.
Aprīkojums: plakāts. Guaša. Šķēres, krāsains papīrs. E. Grīga mūzika “Pavasarī”
Nodarbību plāns: 1. Org. brīdis: 2 min.
2. Nodarbības tēmas izklāsts, mērķis, uzdevumi: 8 min.
3. Praktiskais darbs: 30 min.
4. Rezultāts: 3 min.
5. D/z: 2 min.
Nodarbības gaita: Nodarbība sākas ar veiksmīgāko darbu apskatu par ceturkšņa tēmām. Puiši, paskatieties, kopš mācību gada sākuma dažādos gada laikos zīmējam par tēmu “Rudens un ziema”. Pateicoties izteiksmes līdzekļiem, jūs mēģinājāt notvert kustību dabā un parādīt to krāsā, ritmā, kompozīcijā. Mēs centāmies iemūžināt katras sezonas iezīmes.
(Skolotāja saruna, lai veidotu dialogu ar skolēnu, radītu emocionālu noskaņu)
Parunāsim par atmodas dabas skaistumu, ko esam novērojuši jau ilgu laiku, kā mākslinieki, kā cilvēki, kas tiecas saskatīt tās noslēpumus, daudzkrāsainību, formu bagātību, katras dienas krāsas unikalitāti.
Skolotāja, uzdodot jautājumus par pavasari, aktivizē bērnus darbam.
Praktiskais darbs: Jūs, puiši, gaida interesants radošs uzdevums - nodot putnu siluetus, to lidojuma ritmu, spārnu kustību, putnu čivināšanu un pavasara troksni. Skolotājs dod norādījumus darbam. Pēc prezentācijas skolotājs palīdz sadalīt darba apjomu starp bērnu grupām. ,
1. Tiek atlasīti visdrosmīgākie mākslinieki (2-4), kuri attēlos debesis ar lielām otām, slaucošām, platām kustībām.
(jāpiebilst, ka pirmās grupas bērniem darbs ir ātri jāpabeidz, jo debesu fonam jāpaspēj nožūt, pirms trešā grupa sāk šo darbu.
2. Vēl viena bērnu grupa (klases lielākā daļa) no daudzkrāsaina papīra izgrieza dažāda izmēra lidojošo putnu siluetus (tam skolotāja sagatavo papīru 3-4 formātos, vairākiem plāniem)
3. Trešās grupas bērni strādā pie koku un zaru skicēm (uz loksnēm uz vietas) Labākās skices tiek pārnestas uz paneli (galvenajā plaknē var strādāt vienlaicīgi 4-5 cilvēki).
Pēc tam, kad bērni būs uzzīmējuši debesis, viņiem tiek lūgts izgriezt putnu siluetus vai uzzīmēt papildus gleznainus mākoņus, kurus pēc tam izgriezīs skaistās formās un, ja nepieciešams, piestiprinās pie paneļa.
No sākuma uz paneļa tiek uzlīmēti vai nu mazāko silueti, tad viduslīnijas putni utt.
Lai to izdarītu, katrs bērns uzklāj līmi uz izgrieztajiem siluetiem un nosaka sava attēla atrašanās vietu.
Iepriekš skolotājs sniedz ieteikumus, kur tas vai cits siluets var izskatīties izteiksmīgāk, un atgādina, ka ir jārada putnu gaviles noskaņa. ka daži silueti var bloķēt viens otru.
Galīgais paneļa dizains sastāv no atsevišķu zaru zīmējuma pabeigšanas ar dažiem putnu siluetiem uz tiem un atsevišķu zaru formu noskaidrošanu (sabiezinājumi, papildu izliekumi utt.)
Nodarbības beigās, ja atliek laiks, bērni klausās E. Grīga mūziku “Pavasarī” un apbrīno paveikto.
Rezultāts: tēmas vispārinājums. Vērtējumi.
D\z: Paskatieties grāmatās un albumos par mākslu, ar kādiem līdzekļiem mākslinieks pauž pavasara noskaņu

Lejupielādēt materiālu

Pilnu materiāla tekstu skatiet lejupielādējamā failā.
Lapā ir tikai materiāla fragments.

Larisa Vjačeslavovna Parfenova
Tēlotājmākslas nodarbības kopsavilkums “Nāk pavasaris, ceļš uz pavasari” (ainava)

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar agrīnās attīstības pazīmēm pavasaris, mācīt, kā izveidot dekorācijas.

Uzdevumi: iemācieties zīmēt pavasari dekorācijas izmantojot dažādus mākslas materiālus; iemācīties atšķaidīt akvareļkrāsas gaišāku toņu iegūšanai, attīstīt prasmi lietot paleti; attīstīt estētisku dabas uztveri; audzināt mīlestību un cieņu pret dabu.

Metodiskais atbalsts: E. Zverkova gleznu reprodukcijas "Pēdējais sniegs", "Ziemeļu pavasaris» , I. Grabar "Marta sniegs", A. Gerasimova "Pēc lietus"; papīrs, akvarelis, guaša, ūdens glāze, otas, palete, salvetes; sāls vai manna (krītoša sniega attēlam).

Saruna par tēmu.

Skolotāja aicina bērnus aplūkot slavenu mākslinieku gleznu reprodukcijas

un lasa F. Tjutčeva dzejoli "Pavasara ūdeņi"

Sniegs joprojām ir balts laukos,

Un ūdens pavasarī viņi trokšņo -

Viņi skrien un pamodina miegaino krastu,

Viņi skrien, spīd un kliedz...

Viņi kliedz pa visu vietu:

"Pavasaris nāk, Pavasaris nāk,

Mēs esam jauni pavasara vēstneši,

Viņa mūs sūtīja pa priekšu!

Kādu noskaņu dzejnieks pauž savā dzejolī? (Satraukums, prieks). Kāpēc, jūsuprāt, dzejoļi ir par pavasaris vienmēr ir priecīgs? (Jo aukstums un sals aiziet, saule spīd spožāk, parādās pirmās sniegpulkstenītes, putni atgriežas no dienvidiem un dzied savas jautrās dziesmas.)

- Pavasaris gada gaidītākais laiks. Ziema turpinās tik ilgi, un nu beidzot pirmie maigās saules stari modina dabu no ziemas miega. Pavasara saule sasilda pirmos tikko siltos starus, kautrīgās pirmās straumes šņāc, sniegs negribīgi kūst - pavasaris! Šur tur mežmalās parādās galvenais simbols pavasaris - sniegpulkstenīte, svaigs, neaizsargāts pirmais pavasara zieds. Atverot savas smalkās ziedlapiņas starp sniegu, tas simbolizē dabas pamošanos, nenovēršamo ierašanos pavasaris un pat pēdējā laika bargākās sniega vētras nespēs sabojāt priecīgo noskaņojumu.

Sniegpulkstenīte

Mežā, kur bērzi drūzmējās kopā,

Zila acs paskatījās uz Sniegpulkstenīti.

Vispirms pamazām

Viņš izlika savu zaļo kāju,

Tad es izstaipījos ar visu savu mazo spēku

Un klusi jautāja:

"Es redzu, ka laiks ir silts un skaidrs,

Pastāsti man, vai tā ir taisnība pavasaris?"

P. Solovjova

Mūsu zeme ir skaista visos gadalaikos. Kāds laipns un maigs vārds - pavasaris! Šajā vārdā ir kaut kas priecīgs un nemierīgs. Pavasaris sagādā ikvienam dzīvesprieku, radošuma prieku! Šī sajūta aptver visus cilvēku: dzejnieki raksta dzeju, komponisti raksta mūziku, mākslinieki raksta gleznas. Atcerieties, kā sauc krievu dzejniekus pavasaris? (Skaistums, rožains, skaists, jauns utt.). Pavasaris nāk ar savu krāsu paleti. Kādi, tavuprāt, tie ir? (Krāsojiet zilu, gaiši zaļu, tirkīza, dzeltenu.)

Fiziskās audzināšanas minūte

Pavasaris, pavasaris! Atnāca pavasaris! (Rokas uz sāniem.)

Viņa atnesa siltumu spārnos, (Pavicina rokas.)

Un šeit pašā saulītē (Rokas aiz muguras.)

Ar augstu paceltu galvu

Zilā sniegpulkstenīte uzziedēja. (Rokas augšā.)

Viņš ir pūkains, sudrabains, (Viņi griežas apkārt.)

Mazais stāv saulītē.

Viņš ir vēstnesis uzticams pavasaris,

Viņš nebaidās no aukstā laika. (Pietupieties.)

Viņam nāks citi ziedi, (Ejiet vietā.)

No pirmdzimtā starp ziediem.

Praktiskā daļa.

Agri pavasarī mēs redzam skaidras zilas debesis, atkusuši plankumi, zaļa zāle, izkusis sniegs, zilas straumes. Puiši, iesaku uzzīmēt savu pavasari dekorācijas. Padomājiet par to, ko vēlaties zīmēt

Gatavo darbu radošās izstādes organizēšana.

Publikācijas par šo tēmu:

"Tuvojas pavasaris - dodiet ceļu pavasarim." Izklaide MKDOU bērnudārzs Nr.2 “Firefly” vispārattīstoša tipa, r. lpp. Talovaya Entertainment junioru grupā “Pavasaris nāk – dod ceļu pavasarim” (Spring in.

Atpūta vidējai grupai “Nāk pavasaris, dod ceļu pavasarim”“Nāk pavasaris, taisi ceļu pavasarim” Varoņi: Rokas, Ziema, Pavasaris Zālē ar sniegu noputējis koks, zem tā strauts. Skan mūzika ("Viņi pļāpā.

Vidējās grupas integrētās nodarbības kopsavilkums “Pavasaris nāk - dod ceļu pavasarim!” Nodarbības kopsavilkums vidējai grupai “Tuvojas pavasaris – dod ceļu pavasarim!” Sagatavoja: 1. kategorijas skolotāja Šmakotina E. V. Izglītības integrācija.

Integrētās izglītojošās aktivitātes “Nāk pavasaris – ceļš uz pavasari” kopsavilkums Temats:. “Tuvojas pavasaris – dod ceļu pavasarim” Izglītības jomu integrācija: “Izziņa”, “Komunikācija”, “Socializācija”, “Mākslinieciskā un estētiskā”.

Vecākās grupas izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums izziņas un runas attīstībai “Nāk pavasaris, dod ceļu pavasarim” Kopsavilkums par tiešajām izglītojošām aktivitātēm par izziņas un runas attīstību vecākajā grupā “Nāk pavasaris, dod ceļu pavasarim” Mērķis:.

Klēpjdators "Pavasaris tuvojas - dod ceļu pavasarim!" Klēpjdators ir paštaisīta mape, kurā tiek apkopoti materiāli par vienu tēmu. Klēpjdators palīdz bērnam labāk.

Muslimat Baisova
"Pavasara krāsa" Mākslas stundas kopsavilkums vecākajā grupā

Nodarbības piezīmes tēlotājmākslā, izmantojot netradicionālās zīmēšanas tehnikas temats: “Pavasara krāsa"

Mērķis klases:

Attīstīt pavasara gleznu māksliniecisko uztveri, kombināciju pavasara dabas ziedi kas viņos rada noskaņas, iemācīt attēlot dažādus kokus, ievērojot perspektīvas likumus un attēla atrašanās vietu uz papīra lapas.

Uzdevumi:

Izglītojoši:

1. Mācīt bērniem attēlot ainavu gleznas, iepazīstināt bērnus ar perspektīvas likumiem. Iemācieties novietot attēlu uz visas papīra lapas (tuvāk - lielāks, tālāk - mazāks);

2. Iepazīstināt ar akvareļkrāsām un to īpašībām, iemācīt izmantot paleti.

3. Māciet bērniem atrast izmaiņas dabā un nodot tās zīmējumos.

Attīstošs:

1. Attīstīt dzejas darbu emocionālo uztveri.

2. Attīstīt radošumu tēlu veidošanas procesā, savā darbā izmantojot dažādus vizuālos materiālus un tehnikas.

3. Sistematizēt un nostiprināt bērnu zināšanas par pavasaris.

Izglītojoši:

1. Izkopt bērnos māksliniecisko gaumi.

2. Veicināt iejūtīgu un gādīgu attieksmi pret dabu, izraisīt emocionālu reakciju.

Aprīkojums:

Burvju otiņa, albuma loksne, akvareļu un guašas krāsas, mazi švammītes, putu tamponi, divi ūdens trauki katram galdam, dažāda izmēra apaļas un plakanas otas, palete, ūdens krūzītes.

Prezentācija « Pavasaris» ar pavasara ainavu gleznu reprodukcijām.

Audio ieraksti “Daba, putni un dzīvnieki”, “Dzīvnieku un putnu balsis”, Darbi "Sniegpulkstenīte" P. Čaikovskis, "Šņaukt pavasaris» K. Sinding, « Pavasaris» – 1 daļa no A. Vivaldi cikla “Gadalaiki”.

Nodarbības gaita:

Audzinātāja: Puiši, jūs dzirdat dažādas skaņas. Un viena no skaņām kļūst arvien skaļāka un skaļāka. Kura skaņa, jūsuprāt, ir šī? Pareizi, tas ir Veteroks, kurš dzīvo pasaulē, lido visur un zina visu.

Vēsma: Sveiki bērni! Esmu dzīvespriecīgs Vējš, viegls, rotaļīgs, draiskulīgs.

Bērni: Sveiks, Veterok!

Vēsma: Puiši, ziniet, man patīk visur lidot, svilpot un visu griezt aiz muguras. Man ir burvju aploksne, kas, jūsuprāt, tajā ir?

Audzinātāja: Atvērsim aploksni un paskatīsimies, kas tajā ir. Puiši, paskatieties, šeit ir 3 palagi, un tie visi ir absolūti tīri.

Kas, jūsuprāt, notika ar tekstu, kas bija uzrakstīts uz lapām? Bērni ierosināja dažādas versijas, pārdomājot, viņi nolēma, ka tas viss ir ļauna ragana, viņa nevēlas puišiem ir pienācis pavasaris. Mums ir jāatceļ vēstule. Kā jūs domājat, pie kā mēs vērsīsimies pēc palīdzības? Protams, jums un man var palīdzēt labā burve, ota. Pajautāsim viņai?

Visi bērni sāk lietot otas, bērni izvēlas paši krāsa akvareļus un sāciet krāsot lapu. Uz tā parādās vārdi, kas rakstīti ar sveci “ko pavasara krāsas? Ieskaties logs: Snieg, vējš krata kailos koku zarus. Viss šķiet kā ziema, un es nespēju noticēt, ka ziema jau ir aiz muguras. A pavasaris joprojām tuvojas. Vai jūs zināt, ka marts ir pirmais pavasara mēnesis.

Klausieties dzejoļus par pavasaris:

Pavasaris, pavasaris! Cik tīrs ir gaiss!

Cik skaidras debesis!

Tā azūrija dzīva

Viņš aizmiglo manas acis.

Pavasaris, pavasaris! Cik augstu

Uz vēja spārniem,

Glāstot saules starus,

Mākoņi lido!

Straumes ir trokšņainas! Straumes spīd!

Rūkdama, upe nes

Uz triumfējošās grēdas

Ledus, ko viņa pacēla!

Koki vēl kaili,

Bet birzī ir pūstoša lapa,

Tāpat kā iepriekš zem manas kājas

Un trokšņaini un smaržīgi.

Pacēlās zem saules

Un gaišajos augstumos

Dzied neredzamais cīrulis

Veselīga himna pavasaris.

Kas viņai vainas? Kas vainas manai dvēselei?

Ar straumi viņa ir straume

Un ar putnu, putniņu!

Tas murrā ar viņu,

Lidojiet debesīs kopā ar viņu!

Bērni aicināti klausīties darbu "Sniegpulkstenīte" P. Čaikovskis

Vēsma: Puiši, vai jūs uzzinājāt, kādu mūziku mēs spēlējām? (bērnu atbilde).

Kuru soļi skanēja mūzikā? (Soļi pavasaris)

Kādu noskaņu jums radīja komponists? (jautrs, dzīvespriecīgs, svinīgs). Kad mākslinieks dzirdēs šo mūziku, ko, jūsuprāt, viņš uzzīmēs? (pavasara pilieni, putnu ierašanās, kūstošs sniegs, atkusuši plankumi, saulainas debesis)

Šodien iepazīsimies ar dažādu autoru darbiem par pavasaris. Šis ir brīnišķīgs gadalaiks, kad daba mostas, nomazgājas, iztīrās un parādās mūsu priekšā kā skaistums.

Bērni aicināti noskatīties prezentāciju « Pavasaris»

skatoties uz attēlu "Rooks ir ieradušies"

Audzinātāja: Puiši, paskatieties, kā viņš attēloja pavasara mākslinieks A. Savrasovs.

Ko tu domā? pavasaris Vai šī glezna ir agra vai vēlu?

Bērni: Agri.

Audzinātāja: Kā jūs uzminējāt, ka ir agri? pavasaris?

Bērni: jo roķi jau ir atnākuši, un sniegs vēl nav nokusis, bet tas vairs nav balts, bet pelēks.

Audzinātāja: Šķiet, ka viss attēls ir piepildīts ar svaigu elpu pavasaris. Kā var nosaukt šo attēlu?

Bērni: agri pavasaris

Audzinātāja: Mākslinieks A. Savrasovs savu gleznu nosauca "Rooks ir ieradušies".

Un tagad, puiši, iesaku padomāt, kādu attēlu jūs uzzīmētu un kā to nosauktu? Kuras krāsas jūs pieņemsit agri pavasaris? Klausieties, kā mūzika pārraida pavasara noskaņu, un mēģiniet tos atlasīt krāsas, kas vēsta par pavasara noskaņu, dabas atmošanos. Apskatiet izvēlētās kartes un pastāstiet mums "kas tava pavasara krāsas

Un tagad es aicinu jūs pats uz dažām minūtēm kļūt par māksliniekiem un uzzīmēt agrīno laiku ainavu pavasaris. Un Ainava nozīmē dabas tēlu.

Kā jūs domājat, kur mēs sākam gleznot ainavu? (Skala līnija)

Kādi ir galvenie? krāsas uzliksim to lapas augšpusē - kur mums būs debesis? (Zils, zils)

Un kuras ir lapas apakšā – kur zeme? (Melns, brūns, balts).

Bērni izpilda uzdevumu.

Relaksācija. Metode "Zeme, gaiss, uguns un ūdens".

Pieaugušais lūdz skolēnus pēc viņa pavēles attēlot vienu no stāvokļiem - gaisu, zemi, uguni un ūdeni.

Gaiss. Bērni sāk elpot dziļāk nekā parasti. Viņi pieceļas un dara

dziļi ieelpojiet un pēc tam izelpojiet. Ikviens iedomājas, ka viņa ķermenis kā liels sūklis kāri uzsūc skābekli no gaisa. Visi mēģinot dzirdēt kad gaiss iekļūst degunā, sajūti, kā tas piepilda krūtis un plecus, rokas līdz pašiem pirkstu galiem; kā gaiss plūst galvas zonā, sejā; gaiss piepilda kuņģi, iegurņa zonu, gurnus, ceļgalus un plūst tālāk – līdz potītēm, pēdām un pirkstu galiem.

Zeme. Tagad bērniem jāsazinās ar zemi, "sazemē sevi" un justies pārliecināti. Skolotājs kopā ar skolēniem sāk spēcīgi spiest uz grīdas, stāvot vienā vietā, jūs varat nomētāt kājas un pat pāris reizes uzlēkt. Jūs varat berzēt kājas uz grīdas un griezties. Mērķis ir iegūt jaunu izpratni par savām kājām, kas atrodas vistālāk no apziņas centra, un, pateicoties šai ķermeniskajai sajūtai, sajust lielāku stabilitāti un pārliecību.

Uguns. Bērni aktīvi kustina rokas, kājas un ķermeni, attēlojot liesmas. Skolotāja aicina ikvienu, šādi kustoties, sajust enerģiju un siltumu savā ķermenī.

Ūdens. Šī vingrinājuma daļa kontrastē ar iepriekšējo. Bērni vienkārši iedomājas, ka telpa pārvēršas par peldbaseinu, un veic maigas, brīvas kustības "ūdens", pārliecinoties, ka kustas locītavas – rokas, elkoņi, pleci, gurni, ceļi.

Pēc relaksācijas skolotāja kopā ar bērniem uzrāda darbu mini izstādi, pārrunā katru no tiem, izceļot veiksmīgākos darbus un neparastos zīmējumus. Bērni no 3 emocijzīmēm izvēlas vienu, kas visprecīzāk atspoguļo bērna apmierinātību ar sava darba rezultātu

Liels un smaidīgs - Man ļoti patika nodarbība, esmu apmierināts ar rezultātu, ar prieku uzzīmēju vēl:

Vidēji un nopietni - Man patika nodarbība, Es neesmu pilnībā apmierināts ar rezultātu, es zīmēšu, bet ne tagad

Mazs un skumjš - Man nepatika nodarbība, Es neesmu apmierināts ar rezultātu, es vairs nevēlos zīmēt.

Mēs nonācām līdz izstādei gluži kā īstiem māksliniekiem. Zini, tu to izdarīji tik skaisti, jo uzmanīgi klausīji manos skaidrojumos, strādāji cītīgi, glīti un draudzīgi.

Puiši, šodien mēs daudz runājām par pavasaris, klausījos mūziku, skatījos slavenu mākslinieku gleznas. Pastāsti man, kā mākslinieki un dzejnieki nodod pavasara dabas skaistumu?

Tieši tā, māksliniekam ir krāsas, dzejniekam ir vārdi, un komponistam ir skaņas

Šis ir mūsu nodarbība ir beigusies, un jūs, mazie burvji, varat atpūsties. Paldies visiem par jūsu darbu!

Viktorija Iļjina

Uzdevumi: Izraisīt interesi par jaunu zīmēšanas tehniku ​​- ainavu monotopiju. Iemācieties zīmēt zaļā krāsā pavasaris, izmantojot atbilstošas ​​krāsu kombinācijas. Praktizējiet spēju radīt spoguļattēla iespaidu, izmantojot monotopijas tehniku.

Izdales materiāls: ainavu papīra loksnes, guašas krāsas, plānas un biezas otas, ūdens burkas, paletes, lupatas.

Audzinātāja: puiši, es esmu šeit pavasaris, parunāsim par zaļās krāsas zīmēm pavasaris. Putni atgriežas no siltākiem apgabaliem, pilnībā nokūst sniegs, beidzas nakts salnas, zied augi, parādās kukaiņi - kas? (Bērnu atbildes).

Mācīsimies M. dzejoli. Pļatskovskis:

Dienas ir labas

Līdzīgi kā brīvdienās

Un debesīs ir silta saule,

Jautrs un laipns.

Visas upes pārplūst

Visi pumpuri atveras,

Ziema ir pagājusi ar aukstumu,

Sniega kupenas kļuva par peļķēm.

Pametot dienvidu valstis,

Draudzīgie putni ir atgriezušies.

Uz katra zara ir vāveres

Viņi sēž un tīra spalvas.

Ir pienācis pavasara laiks,

Ir pienācis laiks ziedēt.

Un tas nozīmē noskaņojumu

Tas ir pavasaris visiem!

Audzinātāja: Puiši, ko jūs iedomājāties, klausoties dzejoli? Kādas ir pazīmes autora uzskaitītās atsperes?

Iesaku uzzīmēt zaļus kokus ezera krastā. Lai to izdarītu, ainavas lapa ir jānovieto vertikāli un jāpārloka uz pusēm, pēc tam jāatloka. Zīmēšanas secība, izmantojot monotopijas tehniku tādi: samitriniet lapas apakšdaļu ar platu otu un nokrāsojiet zilo krāsu. Tas ir mūsu ezera ūdens. Tas atspoguļos ainavu. Augšējā daļā zīmējam zaļus kokus un putnus, kas lido no siltajām zemēm. Krāsojiet ar plānu otu, izmantojiet spilgtas krāsas. Pusītes salokām pa iezīmēto līniju, piespiežam - un skatāmies atspulgu ezera ūdenī. Sākotnējo ainavu var pieskarties vēlreiz guašas krāsas.

Paldies, labi padarīts, un tagad mēs savu darbu liekam žāvēties, un paši uzkopjam darba vietu un mazgājam rokas.

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības kopsavilkums Tēma: “Pavasaris” Mērķis: Paplašināt bērnu izpratni par raksturīgajām pavasara zīmēm. Iemācieties pats atrast zīmes.

Turpinot ieviest N.P.Grišajevas pirmsskolas vecuma bērnu efektīvas socializācijas tehnoloģiju, izmantojot mēneša situāciju “Es esmu daļa.

Visaptveroša GCD kopsavilkums vidējās grupas bērniem “Pavasaris, sarkanais pavasaris” Visaptveroša GCD kopsavilkums vidējās grupas bērniem “Pavasaris, sarkanais pavasaris” Mērķi: - Precizēt un vispārināt bērnu priekšstatus par raksturīgām īpašībām.

Nodarbības kopsavilkums "Pavasaris" Visi bērni ir sapulcējušies aplī.Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.Cieši turēsimies rokās un uzsmaidīsim viens otram. Pedagogs: Es gribu jums pateikt mīklu.

Programmas saturs: bagātināt bērnu zināšanas par Lielo dienu, mēģināt nodot bērniem izpratni par šo svētku nozīmi; audzināšana.

Nodarbības kopsavilkums "Pavasaris" Programmas saturs: Turpināt bērnos veidot vispārinātus priekšstatus par pavasari, par izmaiņām dzīvajā un nedzīvajā dabā. Izvērst.

Tēlotājmākslas nodarbības kopsavilkums par tēmu: “Pavasara ziedi. narcises"

Mērķis: iemācīt apbrīnot dažādu krāsu skaistumu, spilgtumu,
attīstīt emocionālu atsaucību pavasara dabas skaistumam.

Uzdevumi:
Izglītojoši:
Aktivizējiet kognitīvo interesi par mākslu un dabu.
Attīstīt prasmi patstāvīgi rast māksliniecisko problēmu risinājumus, kas atbilst izvēlētajai tehnikai.
Izglītojoši:
Attīstīt studentu atmiņu, uzmanību un redzesloku.
Attīstīt radošo un māksliniecisko domāšanu, iztēli un fantāziju.
Attīstīt prasmes, kas saistītas ar perspektīvas, lieluma un proporciju pārnesi, vizuālo uztveri un telpisko domāšanu kā pamatu zīmēšanas apguvei.
Bagātināt bērnu vārdu krājumu.
Izglītojoši:
Veicināt mācību materiāla estētisko uztveri
Veidojiet emocionālu atsaucību pret dabas skaistumu.
Veicināt saudzīgu attieksmi pret dabu.

Aprīkojums: skiču burtnīca, zīmulis, dzēšgumija, guaša, akvarelis, krāsainie zīmuļi, otas, ūdens, nodarbības atslēgas vārdi (planšete), ziedu salikšanas shēma (planšete), ziedu un pavasara ainavas fotogrāfija, diagramma “ziedu galvu pamatformas”, aploksne ar vēstuli no pavasara, dators, projektors.
Plātnes dizains:
Nodarbības plāns
1. Organizatoriskais moments. 1 min.
2. Skolēnu psiholoģiskais noskaņojums. 5 minūtes.
Ziedu struktūra.
Dažāda veida prīmulas.
Leģenda par narcises ziedu.
3. Stundas mērķu un uzdevumu izvirzīšana. 1 min.
4. Nodarbības galvenais posms (zināšanu atjaunošana). 5 minūtes.
Skolotāja paraugu demonstrēšana. Viņi atceras, ko viņi zina par šo ziedu.
5. Paraugu analīze. 5 minūtes.
Skolotājs pie tāfeles parāda, kā pareizi uzzīmēt Narcises ziedu, dažādas kompozīcijas (ziedi vāzē vai tikai viena narcise)
6. Fiziskās audzināšanas minūte. 1 min.
7. Studentu praktiskie darbi. 20 minūtes.
8. Nodarbības kopsavilkums. Atspulgs.
Zīmējumu izstāde.

Nodarbību laikā:

1. Organizatoriskais moments.
Sveiciens, skolēnu gatavība stundai.
-Sveiki bērni! Apsēdies. Puiši, šodien mums ir radošuma nodarbība. Un radošums ir laipnības, patiesības un skaistuma avots. Apsēdieties un pasmaidiet viens otram. Ārā spīd saule, putni dzied, ir pavasaris, izbaudīsim šo gadalaiku!
2. Skolēnu psiholoģiskais noskaņojums.
Vai tas ir labi, ka spīd saule? (attēlo sauli)
Labi! (sist plaukstas)
Labi, kāds vējš pūš? (attēlo vēju)
Labi! (sist plaukstas)
Vai ar mums visiem ir labi? (viņi riņķo ar rokām)
Labi! (sist plaukstas)
Vai ir labi pasmieties ar mammu? (apskauj sevi)
Labi! (sist plaukstas)
Vai tev labi iet skolā, mīļā? (izpleti rokas uz sāniem)
Labi! (sist plaukstas)
Vai tu jūties labi ar mani? (pagriezieties viens pret otru)
Labi! (sist plaukstas)
Vai ir labi dejot? (griežas)

Labi! (sist plaukstas)
Vai ir labi būt Balakhnas iedzīvotājam? Labi! (īkšķus augšā)

Puiši, mēs saņēmām noslēpumainu vēstuli, vai mēs to izlasīsim? (Skolotājs atver aploksni.)

Es atveru pumpurus
Zaļās lapās
Es apģērbu kokus
Es laistu labību
Pilna kustību
Un mani sauc (pavasaris!)
Vēstulē teikts: “Sveiki, mani dārgie trešās klases skolēni!
Jā jā! Tas esmu es, pavasaris! Vai jūs to uzminējāt?
Es jau ilgu laiku staigāju pa jūsu pilsētas ielām, un šodien es apstājos pie jums.
skola - Es gribu tevi uzmundrināt.
Gaidu no jums skaistus zīmējumus!
Čau! Veiksmi!"

3. Nodarbības mērķu un uzdevumu noteikšana.
- Puiši, kādas pavasara pazīmes jūs zināt?
- Kādus pavasara ziedus jūs zināt?
Uzmini manas mīklas: (darbs ar ilustrācijām)
Uz meža atkusni
Izaudzis mazs ziediņš
Slēpjas mirušā kokā
Zils (sniegpulkstenīte)

Tos var atrast Holandē
Viņi tur visur tiek turēti lielā cieņā
Tāpat kā spilgtas brilles
Parkos ir košas tulpes

Viņš ir puķu princis – dzejnieks
Ģērbies baltā cepurē,
Papildu dzejolis par pavasari
Lasiet mums (narcists).
-Ko jūs zināt par Narcises ziedu?
-Bērni, uzminiet, kādai tēmai mēs šodien veltīsim savu nodarbību?
- Kāds ir nodarbības mērķis?
4. Zināšanu atjaunināšana.
- Narciss - šodien mēs detalizēti runāsim par šo skaisto ziedu! Narciss ir viens no dārznieku iecienītākajiem augiem. Nevar palikt
vienaldzīgs pret tās skaistumu. Par narcisēm ir radītas daudzas leģendas.
Visizplatītākais stāsta par skaista jaunekļa pārvērtībām,
vārdā Narciss, pārvēršas par brīnišķīgu ziedu.
“Narcisam tika pravietots, ka viņš dzīvos, līdz ieraudzīs sevi. Kādu dienu jauneklis nolēma dzert no avota, kas bija tīrs, mierīgs, kā spogulis. Pieliecies pie ūdens, viņš pēkšņi pirmo reizi ieraudzīja pats savu atspulgu. Tas bija tik skaists, ka uz visiem laikiem valdzināja nabaga jaunekli. Narciss pārstāja ēst, dzert, gulēt, jo nespēja attālināties no avota, viņš sāka izšķērdēties un drīz nomira. Uz šī koka parādījās pārsteidzošs zieds.
– Ir tik daudz narcišu ziedkopu, ko dārznieki nav saņēmuši. Daudzveidība
krāsas.
(Pievēršot uzmanību ziedu fotoattēlam).
- Mēģināsim, puiši, atbildēt uz jautājumu, no kurām daļām sastāv zieds? (Izgatavots no kāta, lapām un zieda galviņas).
Kāti: plāni un biezi, gari un īsi, gludi un smaili, taisni un
izliekts.
Lapas: lielas un mazas, cirsts un vienkāršas, plakanas un ietītas dažādās
veidlapas
Arī ziedu galviņas ir atšķirīgas:
Kauss (tulpe)
Pumpuri (roze pumpuros)
Šķīvis (saulespuķu)
Lietussargs (rudzupuķe)
Bumba (aster)
Saimiņš (ziedoša roze)
Ķēde (maijlilija)
- Kādas ir mūsu varoņa Narcisa lapas, kāts un galvas forma?
- lapas ir garas un šauras
- kāts ir garš un tievs

Puiši, ir jau pavasaris. Es domāju, ka jūs to tik ļoti vēlaties pēc ziemas,
lai ātri pienāk maijs, pēdējais pavasara mēnesis. Mēnesis, kad zied ziedi. Šodien mēs mēģināsim uzzīmēt šo skaisto ziedu. Mums būs jānoskaidro, kā pareizi uzzīmēt Narcissus. (Slidkalniņš)
Zīmējuma analīze: (paraugs)
Tātad, pirmkārt, jums ir jāuzzīmē zieda vidusdaļa. Narcisēs tas izvirzās uz priekšu, tāpēc zīmējam zvaniņam līdzīgu figūru, tikai tai jāskatās nevis uz leju, bet uz sāniem.
1. posms. Zvana plašo daļu iezīmējam aplī ar viļņotu līniju. Zieda centrs ir gatavs!
2. posms. Tagad sāksim zīmēt ziedlapiņas. Tos sāk vilkt no zvana šaurās daļas. Katra ziedlapiņa ir veidota kā sirds, bet bez iecirtuma vidū. Tādā veidā mēs uzzīmējam 5-6 ziedlapiņas.
3. posms. Pēc ziedlapiņām uzzīmējiet auga kātu. Tas sastāv no divām paralēlām līnijām, kas iet uz leju no zieda. Nepadariet kātu pārāk biezu, pretējā gadījumā dizains izskatīsies smags.
4. posms Pēc tam mēs uzzīmēsim lapu. Tas sākas no stumbra apakšas uz augšu, blakus tiek novilkta vēl viena līnija un savienota ar pirmo. Mēs skaidrāk iezīmējam zieda kontūras un noņemam liekās līnijas ar dzēšgumiju.
5. posms Tagad jūs varat sākt krāsot attēlu. Zieds pats ir nokrāsots dzeltenā krāsā, un kāts un lapa ir izgatavoti tumši zaļā krāsā.
Mūsu zīmējums ir gatavs. Kā redzat, sekojot norādījumiem, jūs varat viegli un vienkārši uzzīmēt šo apbrīnojamo augu.
Skolotājs uz tāfeles parāda, kā pareizi uzzīmēt ziedu. Jūs varat arī zīmēt ziedus vāzē, lai to izdarītu, jums ir jānosaka, cik ziedu jūs uzzīmēsit. Tad jums ir jāuzzīmē galds, uz kura stāvēs ziedu vāze, pēc kura jūs uzzīmējat zieda kontūras, kā mēs to teicām, analizējot zīmējumu, tikai uzzīmējot nevis vienu ziedu, bet vairākus.

Darbs ar gataviem darbiem, kā arī paļaušanās uz slaidā uzrādīto diagrammu.
5. Fiziskās audzināšanas minūte
Es esmu draugs ar fizisko minūti
Es iztaisnošu muguru
Es pacelšu rokas uz augšu,
Un tad es tos nolaidīšu,
Un tad es lēkšu
Viens divi trīs.
Es spārdu kājas
Viens divi trīs.
Es sitīšu rokas,
Es stampājos ar kājām
Viens divi trīs.
Es kārtīgi sēdēšu pie sava rakstāmgalda,
Uzvesties cienīgi.

6. Studentu praktiskie darbi.
7. Nodarbības kopsavilkums. Atspulgs.

Darbu izstāde.
– Kas tev visvairāk palicis atmiņā no nodarbības?
– Kādā noskaņojumā tu pamet nodarbību?
– Jūs strādājāt ļoti labi. Paldies, nodarbība ir beigusies!